Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, pánik, egyéb...

Depresszió, pánik, egyéb pszichés problémák> valakinek sikerült gyógyszer nélkül kigyógyulni belőle?

Figyelt kérdés
Végülis az lenne a kérdésem, hogy a pszichés problémákból valami "más" gyógymóddal, gyógyszer használata nélkül ki lehet-e mászni? A gyógyszerek nekem nem igazán segítettek, csak átmenetileg enyhítették vagy elfedték a tüneteket. Azt a "szterotípiát" meg még egyszer, ha kérhetem, ne írjátok, hogy nekem is akarnom kell, mert ezzel tisztában vagyok és akarom is... Köszi!
2015. nov. 11. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függően, hogy kinek mitől, és mennyire. Én a klimax miatt lettem depis, de csak közepesen. Újra kellett értékelnem az életemet, az segített, és az idő múlása, meg hogy megérkezett az unoka. Már nem a szex a legfontosabb számomra, és elfogadtam, hogy mindnyájan megöregszünk. De a Te számodra, konkrétum nélkül nem tudok biztos választ adni, met mindig helyzete válogatja, hogy miből hogyan tudsz kijönni. A párom unokatesója például öngyilkos lett, pedig most láthatná ő is az unokáját, ha nem tett volna ilyet. Tehát általánosan nem lehet a kérdést jól megválaszolni. Érted?
2015. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Toll, papír... rendszer! Felírtam minden egyes nap a teendőimet, hogy mit fogok megcsinálni, és ha az 50%-ot teljesítettem, az nekem siker volt már... Továbbá vitamin, valami komplex vitamint kezdj el szedni, de pl a D vitamin kifejezetten jó! Én orvossal irattam... és akkor a legfontosabb, minden napi mozgást építsd bele az életedbe... pesrze ettől még a problémáidat feldolgozhatod pszichológus segítségével! Nekem csak ez vált be!
2015. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem írni, hogy eleinte tök alap dolgokat, írtam a papírra, minthogy reggel időben felkelni, akkor is ha nincs semmi dolgod! Vagy reggelizni legalább egy szendvicset(ha a fele lement boldog voltam) vagy vidd le a szemetet! Sétálj 10 percet a levegőn stb... szóval nem volt egyszerű, de megcsinálható! Sok sikert! :)
2015. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyógyuláshoz leginkább a mélylélektani terápia (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, Ericksoni, stb. módszerek) vezet.
2015. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves "2"-es, "3"as (nyilván ugyanaz vagy)! Nagyon jó, amiket írsz, mondjuk én már ezeket most is csinálom, csak még gyógyszer nélkül nem megy. Most viszont egy ezeknél jóval nagyobb dolog elött állok (költözés), nem hiszem, hogy ez gyógyszer nélkül menni fog. Pszichológust még csak ezután tervezem felkeresni, többektől meg azt a tanácsot kapom, hogy környezetváltozás is kell. Hátha együttesen ez így használni fog. Köszönöm a válaszodat!
2015. nov. 12. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!