Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Élhetek még normális életet?...

Zsuzsi94 kérdése:

Élhetek még normális életet? ( többi lent hosszú lesz! )

Figyelt kérdés
Hét hónapra születtem( 30-31 hétre) anyumnak levált a mélylepénye. Már kiskoromba is másabb voltam,mint a többi gyerek,késõbb tanultam meg járni meg ilyenek. Aztán késõbb az iskolába is bántottak,csúfoltak visszahúzódó voltam, nem nagyon barátkoztam az osztálytársaimmal, és tanulási problémáim is voltak aztán magamba zuhantam lefogytam nem akartam kimozdulni,dühkitöréseim voltak. Aztán szépen lassan rendbe jöttem. Magántanuló lettem és aránylag rendbe jött minden, de nem tudom,hogy miért,és most is dobog a szívem miközben írok, de elkezdtem az állatokat bántani,kínozni,és véletlenül még meg is öltem egyett. Ekkor voltam 11 éves. Aztán ez elmúlt rájöttem,hogy nem kellet volna ilyeneket csináltom lelkiismeret-furdulás gyötör máig,ha erre gondolok vagy beszélek pánik hangulat jön rám és rettegek nem akarok gyilkos lenni. Szeretem az állatokat. Pánik beteg vagyok és kényszer beteg is jártam pszichológushoz a papírom az állt,hogy kevert érzelmi mániám van. Sokszor vagyok depis és nehezen nyitok az emberek félé. Tavaly kezdtem az esti tagozaton a közép iskolát le akarok érettségizni családot szeretnék és normális életet. Utána olvastam a betegségnek, h aki kiskorába állatokat a kínoz az felnõtt korára gyilkossá válik és bûnözõ nagyon fépek,mert én nem akarok olyan lenni kérlek aki hasonló problémákkal küzd, mint én írjon,hogy hogyan boldogul az életbe? Vannak még egyéb problémáim is,de azokat már nem írom ide. Köszönöm,ha elolvassátok.20/L

2015. jan. 29. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze,hogy elhetsz! Ez csakis rajtad mulik. Donts ugy,hogy te nem leszel gyilkos! Csinalj olyan dolgokat,amiket szeretsz, fess vagy akar verset is irhatsz,ha szeretnel. Gondolkodj arrol,hogy mit szeretnel meg az eletben ,es probalj tenni erte. Te is egy nagyon jo ember vagy!ezt soha ne feledd!!!! Ez mind rajtad mulik. Kivanom,hogy boldogulj az eletben!
2015. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Na jó először majdnem csúnyát írtam, az állatkíínzásodért...

De az írásodból úgy tűnt megbántad, ez egy jó dolog


Nem feltétlen leszel gyilkos, lehet semmi köze a betegségedhez, gyerek voltál és "ismerkedtél" a világgal. Te írtad lelkiismeret furdalásod volt utánna, szóval megbántad


"Utána olvastam a betegségnek, h aki kiskorába állatokat a kínoz az felnõtt korára gyilkossá válik és bûnözõ..."

Ez szerintem hülyeség (igaz a gyilkos elmékben ezt nyomatják), de csak rajtad áll mivé válsz, mert van lelked (ami furdalt is az elkövetett hiba miatt). Mindenki csinál kisebb nagyobb hülyeséget gyerekként.


És ne félj, ne rágodj ezen, rég történt megbántad, de ha folyton ezen pörög az agyad akkor teljessen berőgződik és vagy őrületbe kergeted magad, vagy mivel ez beépül a tudatalattidba lezüllesz


22/F


Ha akarsz beszélgetni, vagy van még valami ami bántja a lelkedet megírhatod privátban is

2015. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat 13 éves koromig voltam olyan,és, havisszagondolok a múltamra, akkor teljesen beparázok,és,ha tehetném kitörölném az életembõl. Van egy barátom õ is pszichés problémákkal küzd ezért is találtunk egymásra,másképp látom a világot,mint a többi ember.
2015. jan. 29. 21:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy élhetsz normális életet! :) Természetesen ez rajtad múlik. Én is várom a pillanatot, mikor teljesen elmúlik a pánikbetegségem és alkalmi szociálfóbiám.
2015. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Telefonálj, beszélj erről! Ifjúsági Lelki Elsősegély: 137-00 ingyen hívható hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom, T-mobile, Vodafone számról, utcai fülkéből is.
2015. jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Megpróbálok neked a lehető legobjektívebben és kedvesebben válaszolni, annak ellenére, hogy az állatkínzás az, amit a legjobban elítélek(a nemi erőszak mellet)


Nos, van igazságtartalma annak, hogy azokból lesznek gyilkosok, akik állatokon kezdték, de ha te megbántad, akkor ez nem kell törvényszerű legyen.


Ez pszichiátriai szempontokból egy egyszerű elven alapszik, ami nálad is megvan.

Adott egy gyerek vagy egy kamasz, akit a nála nagyobbak bántalmaznak(lehet ez szülő, vagy a te esetedben iskolatársak, vagy gyakorlatilag bárki)

Az erőfölény a kulcsa az egésznek. Mivel az adott illető gyengébb, ő az, aki semmiképp nem tud felülkerekedni.

A fájdalom bosszúvá és dühé alakul, és egy kisgyerek kin tud bosszút állni, akiknél ő van erőfölényben? Az állatokon.

Ellenben, amikor valaki megreked ezen a szinten, akkor ahogy erősödik, egyre több ember van fizikailag alárendelve neki, több ember felett bír erőfölénnyel.

Így sokszor az ilyen előéletű emberekből lesznek gyerekeket bántalmazók, nőket bántalmazók(férfiak esetében leginkább), vagy akárkit, akik maguknál gyengébb.

A kiskorban keletkezett lelki törés szörnyű kompenzációja ez az egész, ha úgynézzük, egy körforgás.

Ez tulajdonképp a te esetedet is megmagyarázza.


Szerintem élhetsz normális életet, de ha ennyi problémád van, akkor bizony pszichiáterre lesz szükséged

2015. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy végre kaptam egy ilyen választ is.Várok még több ilyen válaszra mennék is csak félek,hogy beutalnak,és akkor nem engednek ki-
2015. febr. 3. 21:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Rossz hír: a pszihopaták szokták kínozni az állatokat
2015. febr. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Képzeld tisztába vagyok vele,és minden erõmmel azon vagyok, hogy meggyógyuljak,ésbazért is íryam ki a kérdést,hogy hátha ír nekem olyan ember(szakember) ,aki tud nekem segíteni. És, ha beszólásként írtad ezt a válasxt,akkor javaslom,hogy elõbb tanulj meg helyesen írn:"phszihopata"*pszichopata.
2015. febr. 4. 00:56
 10/12 A kérdező kommentje:
És én azért írok el betûket, mert androidos mobilról írok, nagyon zavar,de nem tudok mit csinálni.:/
2015. febr. 4. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!