Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy mások...

Miért van az, hogy mások társaságában, ha tennem kell valamit leblokkolok? Nem merek felszólalni. (többi lent)

Figyelt kérdés
az órák alatt, félek, ha a többiek kérdeznek tőlem valamit, hátha valami hülyeséget felelek rá, nem tudok normálisan mozogni sem, mintha végigmenne az egész testemen valamilyen stresszhullám és nem bírom rendesen mozgatni a végtagjaimat sem. Olyankor olyan, mintha egy enyhe remegés akarna kitörni belőlem és meg ott nyomom el, ahol tudom, de nem mindig sikerül és akkor kicsit furcsa mozdulatokat művelek. Semmilyen témáról nem szeretek beszélni. Úgy alapból félek beszélgetni. Miért csinálom ezt? Én nem akarok ilyen lenni. Mit kéne tennem, hogy normálisan tudjak viselkedni? Nem értem, hogy miért reagálok mindig mindenre így.
2015. nov. 25. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a dolgot egyféleképp tudod megoldani, ha minél többször gyakorolod.Jelentkezz, beszélgess. Ne csak az órán, hanem mindenütt. Szokd meg a hangodat. Olvass tanulj hangosan. Hidd el, menni fog.
2015. nov. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudod, van az a mondás, hogy a világnak az a baja, hogy az okosak mindenben kételkednek, a hülyék meg mindenben holt biztosak. Az intelligens emberek szoktak erre rágörcsölni, hogy "mi van, ha hülyeséget mondok". De a legtöbb embernek nincs gondja ezzel: mondja, ami épp az eszébe jut, jár a szája, mint a kacsa s@gge. De pont emiatt mindenki hozzá van szokva, hogy mindenki más folyton hülyeségeket beszél a környezetében. Úgyhogy kár erre ráparázni.
2015. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szociális fóbia, önbizalomhiány.

Pszichológus tud segíteni.

2015. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod kezelned a helyzetet, először képzeld el a szituációt, készítsd fel magad a legrosszabb lehetőségre, a valóságban annál csak jobb lehet.

Így nem lehet élni, hogy félsz beszélni. A legrosszabb ha nem mondasz semmit, mert akkor átnéznek rajtad. Még az is jobb, ha mondasz valamit, és hülyén jössz ki a szituációból. Ez egyáltalán nem baj, mert ez olyan mint ha gyakorolsz. Tudom, hogy elég rossz lehet neked, de így nem lehet élni és később még rosszabb lehet.

Felgyülemlik benned a stressz, és ezt valahogy le kéne adnod, ha nem sportolsz, akkor kezdj bele valamibe. Csak úgy mondom, először mindenki ügyetlen, csak abban különbözünk, hogy máshogy állunk hozzá...

Stressz levezetésére végezz légző gyakorlatokat, ez nagyon fontos, napi többször kell csinálni. Keress rá neten.

2015. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!