Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért beszél be nekem dolgokat...

Miért beszél be nekem dolgokat az agyam? Kényszergondolataim vannak ezért kényszercselekedeteim. De miért? Már mindent dokumentálnom kell, hogy megnyugtassam magam de így sem nyugszom meg. ( egy egyszerű példát hozok)

Figyelt kérdés
a lehető leglehetetlenebb dolgokat beszélni bele a fejembe ami nincs nem tettem meg... pl: kezet mosok és törlöm meg majd mintha beültetné a gondolatot ,hogy én közben lenyúltam a cipőmhöz és sáros ,koszos a kezem..pedig tudom,hogy meg sem moccantam végig töröltem a kezem zsepibe és látom is a szememmel..de nem elég... már folyton hangfelvételeket készítek,hogy visszatudjam hallgatni de így kb magamba beszélem és dokumentálom,hogy most megnyitottam a csapot stb stb semmi nem ér semmihez...és még így sem tudok saját magamnak hinni mert elnyomja a betegség..miért van,hogy ennek ellenére is lenyom a sok negatív ,rémisztő félelmet keltő gondolat
2015. dec. 1. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
De jó is lenne, ha meg tudnám mondani, hogy miért beszéli be az agyunk a hülyeséget... de csak azt tudom javasolni, hogy menj szakemberhez! Addig is, amíg oda eljutsz, próbáld elfogadni, hogy vannak ilyen gondolataid, és ugyanakkor lefokozni a hozzá kapcsolódó cselekedetet. Erre épül a kognitív viselkedésterápia. Ha úgy érzed, sáros a kezed, akkor csakazértse mosd meg! Jó lesz az sárosan is! Persze biztosan nehéz lesz, de nagyon hatásos! Ehhez azonban már kell egy kis lelkierő, hogy ne legyen erősebb nálad a szorongás; ha nagyon-nagyon rosszul vagy, akkor inkább NE próbálkozz most ezzel, hanem fordulj sürgősen szakemberhez!
2015. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyenlőre próbálom felkutatni azokat a dolgokat amik kiválthatták eleve a szorongást és találok is pontokat de ez már csak a fokozataira vezet vissza a kialakulására nem...járok állami orvoshoz a gyógyszer mivel az antidepresszáns nem vált be csak nyugtatókat szedek,,pszichologikusok meg sorra rontottak az állapotomon...most egy terapeutához szándékozok elmenni csak az alkalmanként 7ezer ft és sajnos most nem csak arra de semmire nem telik mindenben csúszással vagyok
2015. dec. 3. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!