Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki akinek borderli...

Van itt valaki akinek borderlineos gyermeke van vagy súlyos személyiségzavarban szenved?

Figyelt kérdés
Hogy lehet ezt viselni, feldogozni?
2015. dec. 5. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Előre lefektetem, hogy nem vagyok pszichológus, de a témával mármint a depresszióval, és más lélektani betegségekkel évek óta foglalkozom behatóan.


A depressziónak igen súlyos formáját én is átéltem, mégpedig 1 évig teljesen magamba fordultam, és csak a falat néztem, és teljesen magamtól jöttem rendbe mégpedig úgy, hogy értelmet találtam az életemnek. Ez pedig a matematika.


De hogy ne csak magamról beszéljek, hanem a kérdésre is válaszoljak.


Szerintem ezzel a betegséggel együtt élni lehet csak, és segíteni lehet, de azt hogy el lehet e viselni az ilyen embert, valamint fel lehet e dolgozni az teljesen egyén függő.


Mivel az internet nagyon személytelen, ezért mindenképpen többet tudnék segíteni ha pl. akár beszélni tudnánk egymással még ha nem is élőben, de pl. skypeon keresztül.


Természetesen ez nem helyettesíti a pszichoterapeuta vagy más szakember segítségét. Már ha szüksége van rá egy családtagnak. Mert nem biztos hogy orvosra van szükség, de a gyermeknek mindenképpen. Valamint a megfelelő gyógyszerezés beállítására.


Ez a betegség 18 év alatt nem diagnosztizálható, de előjelei vannak.

2015. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt is jó lenne tudni, hogy van e már a gyermek betegségéről szakvélemény, remélem nem csak egy sejtésről beszélgetünk itt.
2015. dec. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Orvosi szakvélemènyünk van, 20-as évei elején jár a lànyom. pszihológiai segítségem van. Én szülök érzéseit szeretném meghallgatni, ha volna olyan aki leírná mit él át és hogy dolgozza fel. Köszönöm szépen!
2015. dec. 5. 13:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem. Remélem sikerül ilyen segítséget találni.
2015. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Nem fog tetszeni, amit írok...

A borderline MINDIG a szülő miatt alakul ki, tehát szinte bizonyos, hogy neked is vannak problémáid. Ez az, amit nehéz feldolgozni. Ezért nem ártana, ha te is szakember segítségét kérnéd, mert azzal magadnak, a gyermekednek és a kapcsolatnak is nagyon jót tennél.

2015. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, a esetek többsége ezt mutatja és természetes hogy magamban keresem a miértet, rajta kívül van még gyermekem is. Természetesen kapcsolatban vagyok pszichológussal, szerinte itt valami màs történt.Vn egy párkapcsolata, ami nem működik túl jól és ezek miatt vannak a drasztikus tünetei. Pár hónapig a kapcsolat szüneteltetése alatt a lányom jól volt. Sajnos most újra visszaesett, mert a fiú vissza-vissza tér. Köszönöm az eddigi hozzászólasokat!
2015. dec. 7. 15:21
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

A borderline személyiségzavar épp azért az, ami. Nem egy párkapcsolat miatt alakul ki felnőttkorban.

A személyiségzavar azt jelenti, hogy valaki személyisége nem ideálisan, hanem attól eltérően fejlődött ki. Minden esetben visszavezethető a gyermekkori élményekre, főleg a kisgyermekkorra, hiszen akkor minden hatással van az emberre.

Az sem véletlen, hogy személyiségzavart 18 éves kor alatt nem állapítanak meg (hiszen még nem forrt ki a személyiség.)..


Persze az lehet, hogy bizonyos emberek társaságában, illetve bizonyos helyzetekben a borderline tipikus jellemzői felerősödnek, kifejezésre jutnak.

2016. jan. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!