Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi számít már tömeg iszonynak?

Mi számít már tömeg iszonynak?

Figyelt kérdés
Tegnap is voltam egy hipermarketben és egyszerűen utáltam, hogy lépten nyomon emberek "követnek", akárhova próbálok menni újabb emberekbe botlok, Nektek is szoktak hasonló érzéseitek támadni?
2008. szept. 14. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem többféle fóbiám van. Én szabályosan rosszul vagyok egy hipermarketben. Elkap a szédülés, hányinger. A betegségemet úgy definiálták agorafóbia, és szociálisfobia.
2008. szept. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
amit te írsz az nem tömegiszony hanem egyszerűen csak van hogy az ember a nagy rohanásban besokall és zavarja illetve felidegesíti a mások jelenléte. Nekem tömegiszonyom van, ami annyit jelent nálam, hogy bevásárlóközpontokba egyáltalán nem tudok bemenni, mindig úgy érzem mintha elsodorna a nagy tömeg, a zajtól bezsong a fejem és megőrülök. Hányingerem lesz, szédülök és az izmaim görcsbe rándulnak. Nekem ehhez még társul klausztrofóbia is, úgyhogy nem egyszerű. Ami pedig súlyosbítja az egészet, hogy nyílt tereken sem bírom elviselni a tömeget, tömegközlekedéssel képtelen vagyok járni. És néha annyira rosszul vagyok, hogy még 3-4 ember jelenléte is tömegnek számít.
2008. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!