Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor kezdjek el arra gyanakod...

Mikor kezdjek el arra gyanakodni hogy skizofrén vagyok? Ha milyen dolgokat tapasztalok?

Figyelt kérdés
ÉS mikor kell ilyesmi gyanúval elmenni pszichiáterhez?
2015. dec. 7. 16:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nagyon félek ettől a betegségtől, és tudom hogy ha kijönne nálam még az öngyilkosságot is fontolgatnám hogy megtegyem
2015. dec. 7. 16:42
 2/12 A kérdező kommentje:
És a skizofrénia nagyobb eséllyel alakul ki egy gyakran rosszkedvű, stresszes rossz életű embernél mint egy boldog, életvidám embernél akinek teljesen átlagos élete van?
2015. dec. 7. 16:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Te ne kezd el magad diagnosztizálni, hanem már most elmehetsz orvoshoz.
2015. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem alakul ki nagyobb eséllyel egy depressziós személynél skizofrénia. Menj el orvoshoz a tüneteiddel!
2015. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De nincsenek tüneteim, pont ez a kérdés hogy mik lehetnek a kezdődő skizofrénia jelei, ha esetleg valamikor elő szándékozna jönni a betegség akkor tudjak gyanakodni
2015. dec. 7. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:

A hipochondriád attól még kezeltetheted.


Nagy eséllyel Te nem fogod észrevenni hanem a körülötted élők. De egyáltalán miért merül fel, hogy Te skizofrén leszel?

2015. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mert általában nagyon ki vagyok lelkileg, semmit se ér az életem és gondoltam így lehet nagyobb esélyem van ilyesmi betegségre. Meg félek hogy egyszercsak elkezdek hallucinálni, hallani vagy látni valamit ami nincs is, tudtommal nem volt ilyesmi még, de tartok tőle hogy lesz. Mostanában néha szabályosan pánikolok, hogy mi van ha ez történik majd
2015. dec. 7. 17:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ez a betegség nem így alakul ki! :)

Viszont az nem jó, hogy ezen agyalsz, ettől félsz és egy idő után beképzeled.

2015. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hogyan alakul ki?
2015. dec. 7. 18:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Legtöbb esetben genetikai tényezők miatt alakul ki, de még úgy is kicsi az esély ( Apám skizofrén volt, én nem örököltem). Menj el kezeltesd magad azok miatt amit leírtál.
2015. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!