Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre valószínűbb, hogy...

Egyre valószínűbb, hogy skizofrén vagyok. Ha elmegyek orvoshoz gyógyintézetbe küld, vagy legalább is ott fogok kikötni?

Figyelt kérdés
Ez a betegség magyarázatot ad a nehézségeimre. Nem gyógyítható?
2015. dec. 6. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy skizofrén vagy? És erre a kérdésemre részletesen leírt tényeket szeretnék látni.


Nem sértés, de ez egy igen súlyos betegség, a diagnózis felállítása sem egyszerű, több orvos vizsgálata erősíti meg.


Ennyi információból meg semmilyen normális választ nem lehet adni.


A skizofrénia nem gyógyítható, szinten tartása pedig nagyon függ annak fokozatától, valamint hogy társul e mellé más betegség. Rengeteg otthon lakó skizofrén is van.


De mint mondtam nagyon összetett betegség.

2015. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül fogsz gyógyintézetben kikötni, nyugodj meg :) Ha eddig nem voltál ön- vagy közveszélyes, az elég jó jel. Pszichológushoz menj elsősorban, ő segíthet neked abban, hogy kiderüljön, valóban fennáll-e a skizofrénia gyanúja, és ha szükséges, továbbküld pszichiáterhez.
2015. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Az tudjuk, hogy miért alakul ki a skizofrénia? Kivédhető?
2015. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Van skizofrén barátom. Gyógyszerekkel nagyon jól kezelhető. Nem zárták be sehova, de párhavonta kontrollra kell járnia.


www.hazipatika.com/betegsegek_a_z/skizofrenia/50

2015. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Az én véleményem szerint a skizofrénia nem védhető ki. Emiatt nem is megelőzhető. Genetika, és idegrendszeri elváltozás az oka, mint a legtöbb ilyen súlyos elmebetegségnek. De szerintem a skizofréniát nem lehet szerezni, tehát míg egy ember eljuthat olyan szintre hogy depressziós legyen pl. ugyanúgy a skizofréniát nem lehet elérni külső behatásokkal kivéve persze ha az agyban tudnánk, hogy hol kell valamilyen elváltozást okozni, és azt megtesszük, vagy valamilyen baleset következményeként előfordulhat szerzett skizofrénia is.


Genetikai hajlam, és idegrendszeri(agyi elváltozás) természetes formájában.

2015. dec. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
tehát nem védhető ki és nem tudjuk miért alakul ki. jól értem?
2015. dec. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyan tünetem nincs hogy halucinálok. De pl olyan igen, hogy a gondolataim keverednek pl. Amit elterveztem spontán hogy elszeretném mondani az "útközbe" szertefoszlik. Vagy van olyan is bár ez szerintem az egyedüllét miatt, hogy magamba beszélek, de mások elött nem sőt el is szégyelem magam. Szóval inkább ez a kognitiv zavarodottság (gondolkodás, kommunikáció, koncentrációs zavar stb..) viselkedésem mondható normálisnak.
2015. dec. 6. 16:17
 8/21 anonim ***** válasza:
Az ötödik Sally c. könyv skizofrén betegről szól
2015. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%
Tehát akkor ha jól értem neked van egy bizonyos szintű depressziód. Maga a depresszió ha hosszabb ideig tartott, akkor a szavak elakadása azért van, mert elszoktál attól, hogy sokat beszélsz másokkal. Bátortalan vagy, ezért félbehagyod a mondatot pl. Vagy rosszul értem?
2015. dec. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ja ez mondjuk igaz. De most igy eszembe jutott, hogy mi az ami abszolut nem zárja ki nálam a skizofréniát, vagyis egy lehetséges pontra helyezi, pl. Hogy mást utánzok, nem nagyon érzem azt hogy van egyedi stílusom, persze lehet hogy van de azt nem figyeltem meg.
2015. dec. 6. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!