Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek baj, hogy a...

Szerintetek baj, hogy a helyzetemben leghamarabb februárban tudok csak pszichiáterhez eljutni?

Figyelt kérdés

Nagyon túlaggódok dolgokat, szinte állandóan aggódok, ezenkívül hajlamos vagyok beképzelni magamnak betegségeket. Hipochonder lehetek, ezt már mondta más is rám. Néha erős aggodalom, pánik tör rám, és olyankor enyhe pánikrohamhoz hasonló tüneteket tapasztalok. Kint, sok ember között feszült vagyok, nem tudok ott ellazulni, emberi kapcsolatokat se kialakítani. Nincsenek ismerőseim, barátaim mert képtelen vagyok ismerkedni egyszerűen valamiért, a közeli ismerősökkel, rokonokkal és akik a környéken élnek és még ismerem is őket amúgy, azokkal meg már egy ideje megutáltattam magam, velük kicsit antiszociálisan viselkedek. Egy nagy senki vagyok és így egyre gyakrabban töröm a fejem az öngyilkosságon.

Valami probléma van amit úgy érzek sürgősen diagnosztizálni kéne és kezelni egy szakembernek, viszont leghamarabb csak februárban juthatok el pszichiáterhez, előtte esélytelen. Aztán meg még az is időbe telik amíg rájön mik a gondjaim és a kezelés is. Nem lesz ez még késő? És ilyen is csak velem fordul elő, hogy el kéne mennem sürgősen egy szakemberhez, de nekem még arra is ilyen sokat kell várnom?


2015. dec. 9. 10:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk az hogy egyre gyakrabban töröm a fejem öngyilkosságon enyhe túlzás, folyamatosan azon gondolkodok már szinte hogy hogyan és mikor csináljam. Csak még nem tudtam rászánni magam. Semmi értelmét nem látom annak hogy élek amikor kb. egy szobanövény szintjén vagyok, nem csinálok semmit egész életemben csak döglök a szobában, mert egy senki vagyok
2015. dec. 9. 10:52
 2/4 A kérdező kommentje:

*enyhe kifejezés

ezt meg sikerült elírnom a kommentemben

2015. dec. 9. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem te vagy az egyetlen ilyen ember! Én is hasonló problémákkal küzdök, mint te, annyi különbséggel, hogy én azért nem a szobámban ülök egész nap, mert van dolgom, bár nem dolgozom. Hidd el, sokan vannak így! Sajnos ez a társadalom kitermeli az ilyen embereket, mint amilyenek mi vagyunk. Létbizonytalanság, munkanélküliség, rossz családi körülmények, stb. Ez persze nem azt jelenti, hogy ebbe bele kell nyugodni! Egy valamit ne tegyél és ezt saját tapasztalatból mondom: ne szedjél gyógyszert! Az csak elfedi a tüneteket, de nem segít, lejönni róla pedig iszonyú! De lépjél minnél hamarabb, mert ez csak rosszabb lesz, hidd el! Tapasztalat...
2015. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magánpszi 5-10 E és 1 héten belül fogad. Ennyit azért megérne.
2015. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!