Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pánikbetegségem már...

Ha a pánikbetegségem már komoly testi tüneteket produkál, akkor pszichiáterhez menjek, vagy kezelőorvosokhoz?

Figyelt kérdés

Eddig viszonylag jól kordában tudtam tartani, régebben ,,szívbedobogásom" volt (egyik pillanatról a másikra 160-as pulzus váratlan helyzetekben), azzal voltam kardiológusnál, és a szívemnek semmi baja. Most viszont már állandó ájulásérzésem van, ha emberek közé megyek (mozi, tömegközlekedés, bevásárlás, bank, posta, oktatás stb), még ezzel is meg tudok birkózni valahogy, viszont mostanában kezdődött, hogy éjszaka arra kelek, hogy nem kapok levegőt, kb 5 másodpercig mintha nem dobogna a szívem, és bármekkora levegőt veszek, fuldoklom, utána persze még vagy tízszer ez van, mire félálomba kerülök, és félek elaludni.

Szerintetek pszichiáter tudna ezen segíteni, vagy menjek el különböző orvosokhoz egy teljes kivizsgálásra? Esetleg más is volt már hasonló helyzetben?


2015. nov. 3. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Mélylélektani módszerekre (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, stb.) kiképzett terapeutához menjél. A gyógyszerek csak elfedi a tüneteket, a "mezei" pszichológus meg csak beszélget.

A leírásod alapján ez nem pánikbetegség, hanem agorafóbia pánikrohamokkal. Nagy különbség!

2015. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az éjszakai légzési gond lehet reflux miatti gégegörcs is, azt nem ártana megnézetni, de a többitől nem lesz bajod valószínűleg.
2015. nov. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pánikbetegség az, ha éjjel is jön alvás közben.

Én a helyedben azonnal mennék pszichiáterhez. Ha még akarsz tovább szenvedni, akkor mehetsz beszélgetni pszichológushoz, de itt az kevés lesz.

2015. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos, vagy ( és ) pszichiáter. Ne álljál bele az orvostól orvosig járkálók sorába. A háziorvos majd szép sorban elküld az állapotodhoz legjobban passzolóhoz, és ő fogja össze a vizsgálatok eredményét is.
2015. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt rengeteg ilyesmi + még durvább tünetem egy időben (most is előfordul néha). Kivizsgáltak mindenhol nem 1x, de semmi olyat nem találtak, ami indokolná ezeket.

Pszichiáterhez nem érdemes fordulni, mert gyógyszerrel kezel, ami nem elég, hogy nem is oldja meg a gondokat, de még tönkre is tehet. Pszichológushoz menj, ha pedig ő sem segít, akkor lehet alternatív módszerekhez nyúlni (pl. meditáció) + gyökeres életmódváltás (sport, egészságes étrend, vitaminok). Bár az utóbbit érdemes megpróbálni mindenképp, akkor is ha elmész pszichológushoz.

2015. nov. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt rengeteg ilyesmi + még durvább tünetem egy időben (most is előfordul néha). Kivizsgáltak mindenhol nem 1x, de semmi olyat nem találtak, ami indokolná ezeket.

Pszichiáterhez nem érdemes fordulni, mert gyógyszerrel kezel, ami nem elég, hogy nem is oldja meg a gondokat, de még tönkre is tehet. Pszichológushoz menj, ha pedig ő sem segít, akkor lehet alternatív módszerekhez nyúlni (pl. meditáció) + gyökeres életmódváltás (sport, egészséges étrend, vitaminok). Bár az utóbbit érdemes megpróbálni mindenképp, akkor is ha elmész pszichológushoz.

2015. nov. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak felriadós tüneteim, mindig féltem, hogy elalszom és megfulladok, de persze egyszer sem történt meg. Első körben, ha erősen megmarkolod a csuklódat, kiderül, hogy a szíved dobog, ami már egy kis megnyugvás. :) Most olvasok egy könyvet, amiben a fuldoklásró is szó van, és eszerint a vér csökkent széndioxid-szintjével van összefüggésben. Ezen segíthet, ha egy papírzacsiba lélegzel egy ideig. De érdemes szerintem felkeresni valakit, aki tényleg tudja, mi az a pániketegség és el is magyarázza neked a hátterét, nem csak gyógyszerezni akar.
2015. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!