Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha több dologra gondolok...

Ha több dologra gondolok párhuzamosan, úgymond "resetelődik" az agyam. Miért van ez? Lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés

Már régebben is tapasztaltam ezt, de csak most gondoltam, hogy megkérdezzem. Mostanában elég sok bonyolultabb, komplexebb zenét hallgatok (breakcore=nagyon összetett, többnyire tört ritmusok kedvencem Aphex Twin, Squarepusher), és már nem tudok szabadúlni a zenétől. Akármit csinálok, bármire gondolok, szól a zene a fejemben. Ritmusokat, dallamokat rakok össze, de sokszor szinte tudat alatt. Ez még talán nem probléma, de ehhez még hozzájön az, hogy többnyire nagyon ideges vagyok. És ebben az állapotban, hogy szól a zene (a fejemben), idegesség, és még a problémáimon is gondolkozok, ekkor jön az, amitől néha kicsit megijedek.

Ez egy pillanatszerű jelenség, egy villanás. Leginkább egy számítógép resetelésére hasonlít. A villanás alatt minden kikapcsol. Kicsit olyan érzés, mintha megrázna az áram. Egy fekete villanás, amikor nincs semmi, se kép, se idő, se tudat. Ebben a pillanatban a testem szinte összes izma összerándúl, és egy nagyon hangos gyorsan erősödő kb 80Hz-es búgást hallok, de nem úgy, ahogy a zenét, ez olyan, mintha valóban megtörténne. Először azt hittem, tényleg hallottam. Ez mint mondtam nagyon rövid idő alatt, pillanatszerűen történik(szerintem). Mikor vége jön a nagy csend. Csak lassan térnek vissza a gondolataim, -kell pár másodperc- és a zene is elhallgat. Ezután félek megint több dologra gondolni párhuzamosan nehogy újra bekövetkezzen, a zene sem szól, és utána hamar elalszok.

Az utóbbi 2-3 hétben többször is tapasztaltam ezt a jeleséget, és úgy tűnik, hatása is van. Ha nyugodtan ülök, pl előadáson, gyakran finoman megrándúl valamelyik izmom, többnyire valamelyik végtagomban.

Lehet-e ettől valami bajom ? Mármint ezektől a "resetelésektől" ? Vagy ez teljesen normális, és ez bárkivel előfordúl ?

Köszi !


2010. márc. 23. 00:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Fú ez nagyon durva :)


Szerintem hanyagold az ilyen zenéket (legalább egy ideig).

Az emberi agyat nem tervezték arra, hogy ilyen ingereket huzamosabb ideig elviseljen.

2010. márc. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az izmod attól is rándulhat, ha nagyon lelassul a szived. Ilyenkor a szervezet így védekezik, nehogy leálljon. Nekem elalvás előtt szokott.
2010. márc. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is szokott lenni ritkán elalvás előtt.

Pedig én nem hallgatok olyan zenét, stb, mégis van egy egy "reset"-es pillanat.

Érdekelne a "magyarázata".

2010. márc. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem ilyesmi sose volt. Szerintem titkos katonai agymosó projektek áldozatai vagytok.
2010. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nos, ez a reset elég érdekes dolog...a búgás,fülzúgás,izomrángás nem jelez jót,valszeg tul vagy terhelve agyilag,idegileg.nekem is volt már hasonló(zenéket raktam össze,idegesség pl.)pihentesd az agyad mert a sok információt nem tudja feldolgozni.csak olyan dolgokon gondolkozz amin feltétlenül kell,ami szemét azt söpörd ki...sportolás,meditáció segíthet.igy röviden amit tudok tanácsolni....
2010. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a válaszokat. Úgy néz ki, kezd megoldódni a problémám. Azt nem írom le mitől, mert úgy sérülne az anonimitásom, de lényeg, hogy most úgy érzem, van értelme az életemnek, és már nem vagyok annyira ideges.
2010. márc. 29. 20:21
 7/9 anonim válasza:

Ha sokáig Aphex Twin-t hallgatsz akkor ez előfordulhat,mivel olyan hanghatások vannak a zenéjében ami az agyat teljesen összezavarja (Richard D. James se néz ki ép elméjűnek).

Bár én szeretem a zenéjét, mostanában egyre többet hallgatom és teljesen kikapcsolódik az agyam, kegyetlen:D, A "barátnőm" le is szokott baszni hogy kapcsold már ki, mert teljesen beforgok olyankor. Az elején még idegesített, viszont mostmár erre alszok el.

Szóval lehetséges hogy az Aphex Twintől volt a dolog, lehet én is így járok de engem nem érdekel, teljesen ráfügtem és nem tudok leszállni róla. Fantasztikus, művészi.

2010. okt. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja és azért voltál ideges mert ezek a váltakozó frekvenciák ami a zenében vannak ingerlik a limbikus rendszeredet.
2010. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=tpWhLcRy3wc például ez eléggé büntet, azért 8 percig kemény hallgatni, az elején idegesítő aztán teljesen a rabja leszel
2010. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!