Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz és kineziológu...

Pszichológushoz és kineziológushoz járás párhuzamosan "erősebb" hatású, vagy inkább hátráltató lehet?

Figyelt kérdés
Egyáltalán érdemes-e egyszerre a kettőhöz, vagy inkább egyhez. Nagyon érdekelne az egyéni tapasztalatok mellett szakemberek véleménye is a témában!
2010. febr. 15. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mintha azt kérdeznéd: ha elmegyek a fodrászhoz, és utána az állatkertbe, akkor jobb lesz a frizurám? Kb. ennyi köze van a kettőnek egymáshoz :)
2010. febr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Naaa... Azért kissé eltúloztad. :)
2010. febr. 18. 17:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a problémád, de először szakorvos kellene, pszichiáter. És ő megmondaná, hogy mire van szüksége a betegnek. Ő javasolhat pszichológust is, és egyéb kezeléseket is.
2010. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Járj egyenesen a városban és gondolkodj... az a legegyszerűbb, mert nem tudod hova mész, csak valahova kijukadsz... xD
2010. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pszichológus vagyok, ezért szívem szerint azt tanácsolnám, hogy fordulj előbb pszichológushoz :) De azt gondolom, a döntő a problémád jellege. Azonban, ha arra érzel vágyat, felkereshetsz egy kineziológust is, mert igazából az a fontos, hogy Te változtatni tudj a helyzeteden, megértsd és kezelni tudd a problémádat. Többféle út, többféle megoldás létezik, a kulcs a Te személyiségedben rejlik! Az a módszer fog hasznodra válni, amelyik közelebb áll hozzád, amelyiket könnyebben el tudod fogadni.

Én azt tanácsolná, hogy válassz a két út közül, előbb próbáld ki az egyiket, aztán ha úgy érzed az nem jó vagy nem elég, próbálkozz a másiknál.

A kineziológus alapvetően más módon gyógyít (már aki nem szélhámos), mint a pszichológus, de alapjában véve a kétféle kezelési mód nem zárja ki egymást.

Lényeges azonban, hogy ha a kettőt párhuzamosan végzed, akkor az érintetteket tájékoztasd erről!

2010. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
na végre egy rendes pszichologus aki nem csak a gyógyszerekben hisz.gratula
2010. febr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg amit a pszichológus írt!


Korábban jártam már több pszichiáternél, pszichoterapeutánál, de sajnos a legtöbbjük csak a gyógyszereket akarta tömni belém, az hogy konkrétan mi is van velem, nem igazán érdekelte őket. Ez az első alapvető különbség az áterek és a lógusok között. Az MMPI tesztből is sok érdekes dolgot kihoztak, bár azt valahogy nem tudom túl komolyan venni... Szerencsére a Rorschach-tesztet nem erőltették még. Biztos sok tudományos alapja van mindkettőnek, és a gyógyszerek is sokat segíthetnek, bár ezektől "meggyógyulni" nehéz vállalkozás. Úgy érzem a pszichiátria Magyarországon nincs túl jó állapotban.


Ami a legjobban elkeserít, se pszichológust, se kineziológust (pláne), nem támogat a TB. Nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak a magánrendelésre járkálást, pedig nagy szükségük lenne rá.

2010. febr. 24. 21:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Kalap szar mindkettő. Ugyanazt a dumákat mondják
febr. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!