Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Droghasználat torzíthat-e a...

Droghasználat torzíthat-e a személyiségen? Részletek lent

Figyelt kérdés

Létezik-e, hogy partidrog használat egy idő után személyiség változást idéz elő? Extasy és MDMA főleg.

Tud ez pszichés betegséget okozni?


2015. dec. 22. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2015. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már, hogy persze tisztában vagyok azzal is, hogy ez fordítva is igaz...sokan droggal/alkohollal "kezelik", vagy fedik el a pszichés betegségeket.


De mit okozhat szerinted?

2015. dec. 22. 12:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más.
2015. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Max annyiban torzúlhat a személyiséged, hogy csak az eki érdekel. Pszichózist gondolom okozhat.
2015. dec. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg tud változni tőle az ember, nem is kicsit.
2015. dec. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nos ez a drogtól is függ.

Az ekire(az MDMA ugyanaz) eléggé rá lehet kattanni. Először jól érzed magad tőle, átéled a 90-es évek csodáját kábé, és gőzerővel csapatod. Szeretsz mindenkit, és tényleg rohadt jó partidrog. A másnap viszont eléggé idegtépő szokott lenni. Valaki napokig depressziós lesz tőle. De szerintem jó zenével, társaságban, esetleg barátnővel levezethető könnyen.


A füvezés például inkább egyénfüggő dolog. Vagy eldönti az ember, hogy mértékkel, kikapcsolódás gyanánt nyomatja, vagy szórakozásból. Könnyen elszívhatja az ember magát. Viszont másoknak segít elhelyezkedni az életben később.

LSD-nél hasonló. Valami olyan világot csodálsz meg pár órára, amit előtte soha. Röhögsz indokolatlanul a tejeszacskókra, csodás a zene, a szex, a kaja. Aztán amikor visszazökkensz a valóságba, beugrik mindez. Hatással lesz később, és sokkal könnyebben rugaszkodsz el az álmaid felé, máshogyan állsz a dolgokhoz.


Füvezésnél se mindegy hogy mid van. Herbál és egyéb "legális" fűcuccok kerülendők. Rohadtul nem az, mint aminek mondják. És olyan dolgokat próbálhatsz ki, amiket előtted senki. Gáz akkor van, ha leáll valamilyen fontos belsőszerved. Nem tudhatod.

A füvezéssel nincs semmi gond szerintem. Még a törvény is viszonylag elfogadottnak tartja. Persze picit nehéz beszerezni, alaposan körbe kell kérdezni, meg minden.


Az LSD-s dolgok meg... Hát Syd Barrett, Brian Wilson. Rátud menni az ember elméjére. Előhozhatja a skizofrén hajlamokat, akár egy is.

Hogy létezik-e a flashback, azt nem tudom. Nem tapasztaltam.

2015. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó,

Nagyon köszi...ilyesmire lettem volna kíváncsi igen. Főleg ekire ÉS az MDMA érdekelne. Mi van ha valaki mind a kettőt nyomja, akár dupla dózisban egy buli alatt...

Hogy ettől be lehet-e kicsit kattanni, úgy értve hogy enyhe utó depitől függetlenül meg tud-e változni a személyiség. Pl. kissé zavarossá válik a vislekedés, ha aktuálisan nem is használja...ilyesmire gondoltam.

2015. dec. 31. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Az MDMA és az eki ugyanaz...jobb esetben. MDMA-tól nem igazán fordulnak elő súlyosabb pszichés betegségeg, bár sosem lehet tudni. Inkább csak megváltozik tőle az ember, másképp áll hozzá a dolgokhoz, az élete a bulik körül forog. Ex barátnőm is ekizett, részben ezért is szakítottunk, mert a szer durván megváltoztatta.
2016. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy az exed kereste az alkalmakat, hogy drogozhasson? Amúgy az eki az függővé tesz?
2016. jan. 3. 22:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilvan okozhat szemelyiseg torzulast a drog de erosen szer fuggo. En Pl tobb mint feleve ssinte napiszinten ( 1 heten kb 5 nap) meth-et szivok, es semmi torzulasom nincs. Valamilyen szinten felporget... Az igaz, hogy vigyazni kell a tisztasagaval... Kiprobalhatod, de konnyen ra lehet szokni... Viszont egy jo adag elszivasa utani szex az nagyon jo tud lenni!
2017. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!