Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lehet a baj?...

Szerintetek mi lehet a baj? Minden rossz lett

Figyelt kérdés
Tavaly 8-os voltam, a felvételin sokat izgultam, de végül felvettek, minden olyan tökéletes volt. Aztán elballagtam, jött a nyári szünet, ami szintén nagyon jó volt, vidám voltam. Szeptemberben elkezdődött a suli és hírtelen minden rossz lett. Vannak barátaim, nem vagyok kiközösítve, a kapcsolatom a családommal is nagyon jó, és mégis szomorú vagyok, rossz a kedvem, letört vagyok, fáradt, és nem látom értelmét az életnek, borúsnak látom a jövőt...DE miért ? Mi okozza ezt ?

2015. dec. 22. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az igazi depresszió, amikor nincs semmi az életeddel kapcsolatos téma, ami indokolná, hogy rosszul érezd magad. Ilyenkor az agyadban felborult a hormonháztartás, kamaszkorban nem ritka, télen (amikor egyes vitaminokhoz nehezebben jut az ember, van ami nehezebben szívódik fel) meg pláne nem ritka. Ha a környezetedben tényleg nincs oylan, ami indokolná, akkor szerintem szedj omega3-at, egyre több tanulmány szerint pozitívan befolyásolja a depressziós embereket, ha meg nem segít, akkor sem csinál semmi rosszat a szervezetedben. Ha ez sem segít, akkor keress fel egy pszichiátert, viszont ezzel vigyázz, sose engedd, hogy túlgyógyszerezzenek. Egy nagyon minimális mennyiségű antidepresszáns ki tud lendíteni ebből, de ha túlgyógyszereznek, az életedet is tönkre tudja tenni, láttam már erre példát, ezért én inkább alternatív módszerekkel kezdeném.
2015. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A depressziós hangulatnak, azoknak a tüneteknek amit leírtál lehet fizikai oka is. A szervezeted lehet hogy nem jut elég vitaminhoz, vas hiányban szenvedsz, pajzsmirigy problémák léptek fel (illetve lehet más, általam eddig nem ismert verzió is). Ha úgy érzed tényleg semmi oka annak, hogy ennyire kedvtelen és kimerült vagy, akkor érdemes előbb kivizsgálni a tested fizikai hogy létét. Amennyiben semmi okot nem találnak, akkor lehet gyanakodni arra, hogy el kéne egy pszichológus. Egy vérvétel után már sokkal többet lehet tudni. Szerinte menj el a háziorvosodhoz első körben. :) Vagy esetleg előtte megpróbálhatod hogy szimplán elkezdesz vitaminokat szedni (persze ésszel).
2015. dec. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat :)

Jöhetnek még :)

2015. dec. 22. 23:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jól meggondolod lehet hogy más szomorúsága van tudat alatt hatással rád esetleg valaki aki miattad szomorú esetleg.Ennyi jutott hirtelen eszembe remelem tudtam segíteni😉
2015. dec. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Áh ilyen biztos nincs, nem bántottam meg senkit, vagy ilyesmi :)
2015. dec. 23. 01:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!