Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoszomatikus nehézlégzés!...

Pszichoszomatikus nehézlégzés! Hogyan jussak túl rajta?

Figyelt kérdés

Minden egy éve kezdődött, mikor egy csúnya köhögős vírus elkapott a nagyszüleimnél, és eléggé elfajult a helyzet, nehézlégzésem lett, olyan volt, mintha asztmás lennék (pedig rendszeresen sportolok, és olyankor sosincs ilyesmi gondom). Azóta mindig, mikor náluk alszom, este elkezdek rosszul levegőt kapni, és amíg haza nem érek, ez így is marad. Nem is tudok aludni rendesen. Otthon viszont minden ismét rendben van. Ez alapján következtetek arra, hogy a problémáim lelki eredetűek, valószínűleg azért jelentkeznek, mert rettenetesen pánikolok az egész miatt. Már szinte belehajszolom magam a tünetekbe, addig addig mondogatom magamnak, hogy úristen, mi lesz, ha nem kapok levegőt, hogy végül tényleg nem kapok.

Mikor négy-öt napot eltöltök náluk, végül elmúlik az egész, de az ilyen egy-két napos átruccanásokat kivétel nélkül megkeseríti a probléma.

Nagyon szeretnék megszabadulni ettől a kellemetlen dologtól, de nem tudom, hogyan kellene csinálni. Rettenetes ez az egész, már szinte megutáltam a nagyszüleimhez való látogatást.

Hasonló problémával küzdött itt valaki? Mit tegyek, hogy jobb legyen?

Köszönöm, ha válaszol valaki!



2015. dec. 27. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Mentális eredetű a ló*aszt. A nagyszüleid házába van valami amire allergiás vagy. Ennyi. Semmiképpen ne aludj ott!
2015. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, de gyakorlatilag ötletem sincs, mire lehetnék allergiás.

Ami speciális lehet, az a macskaszőr, ugyanis van egy cicájuk, de mivel otthon is tartok macskát, ezt gyorsan kizártam.

Alapból is allergiás vagyok pár dologra, növények, pollenek, stb, de ez is csak orrdugulással, szemviszketéssel jár, sosem nehézlégzéssel, mint a nagyiméknál.

2015. dec. 27. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 Ha pszichológus vagy, sürgősen add vissza a diplomád


Kérdező: Ez a tünet jellemzően a pánik szindrómáé, jelen esetben nem súlyos, relaxációval tovább enyhíthető.

Ha fontos, 4 - 8 alkalmas terápiával teljesen meg is szüntethető.

2015. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!