Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fogadjam el, hogy nem...

Hogyan fogadjam el, hogy nem lehetek olyan mint a többi ember? Az ilyent hogyan szokás elfogadni?

Figyelt kérdés

A testi adottságaim megvannak az élethez, viszont szociálisan teljesen le vagyok maradva a korosztályomhoz képest, konkrétan a nullán vagyok. Nem vagyok olyan humoros, vidám, nyitott, laza és átlagos mint a többi ember, hanem bőven átlagon aluli, egy nagy senki vagyok mások szemében. Nemcsak lazán beszélgetni nem tudok (pl. mert semmi közös témám nincs senkivel szinte, nem vagyok jártas olyan dolgokban amikkel foglalkoznak mások, konkrétan semmiben se vagyok jártas), de az alap kommunikáció is nehezemre esik mert nehezen értik amit mondok.

De itt most a kérdés szempontjából a lényeg az, hogy hogyan lehet elfogadni hogy nem lehetek olyan mint a többi ember? Mert nagyon nem bírok már így élni, szeretnék átlagos lenni de nem lehetek, hanem csak ilyen senki


2015. dec. 29. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:

"Hogyan fogadjam el, hogy nem lehetek olyan mint a többi ember? Az ilyent hogyan szokás elfogadni?" Elfogadod és kész.

Érdekes hogy ezen a fórumon sokan hangoztatják ezt a "semmi vagyok". Na mármost semmi nem lehetsz mert itt vagy, tehát már vagy valami. Valaki meg kétféleképpen lehetsz. Vagy mások elismerésére vágysz, hogy vagy valaki. Vagy te döntöd el, hogy leszel e valaki. A jó kérdés az mi akarsz lenni és hogyan akarsz az lenni.

2015. dec. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy te az átlag alatti.

Ami viszont átlag feletti benned, az az ego.

Túl magasra teszed a lécet, a magaddal szembeni elvárásokat.

Nem kel hősnek, dicsőségesnek lenned, mert ez nem normális, és ekkor már könnyebb lesz magadat is elfogadnod, olyannak amilyen vagy, nem pedig olyannak amilyen lenni szeretnél.

2015. dec. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!