Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek fiatalabb vagy...

Szerintetek fiatalabb vagy idősebb pszichológust érdemes választani? Illetve nem fura az, ha tegezőviszony van a terapeuta és a páciens között?

Figyelt kérdés
2016. jan. 1. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiatalabb. Nem.
2016. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Idősebb,de.
2016. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2.

Ezek szerint végül is egyik kérdésben sem értünk egyet. :-)

Azt már régen megtanultam, hogy egy fiatal orvos még lelkiismeretesebb mint egy idősebb, már fásult kollégája. ( Tisztelet a kivételnek!)A rutint pótolja a lelkiismeret.


Azt pedig egy pszichológus el tudja dönteni, hogy melyik páciensnél szabad és melyiknél nem, illetve melyiknél segíti a kezelést és melyiknél nem a tegeződés.


Off. Egyébként is marhaságnak tartom a tegeződés körüli mizériát. tegezve is meg lehet adni a tiszteletet és magázva is porig lehet alázni bárkit.

2016. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senia válasza:
50%
Én anno nem választhattam...bent a pszichiátrián... Egy nálam alig pár évvel idősebb pszichológust kaptam..végig magázódtunk...vhogy az volt a természetes.... viszont sztem az ember sokkal jobban meg tudna nyílni tegező viszonyba.....
2016. jan. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénfüggő. Én alapból a nálam jóval idősebbekkel jövök ki jól. De én nem választhattam, viszont szerencsém volt. Idősebb a pszichiáterem, 23 évvel, ő magáz, én tessékelem. Nagyon tisztelem, nem bírnám tegezni, pedig nagyon közel érzem magamhoz. A kornál szerintem fontosabb a tudása, tapasztalata, személyisége, hogy elfogadó legyen Veled szemben, meg tudj nyílni neki, különben nem ér az egész semmit.
2016. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a fiatalabb (35-40) és magázás az ideális.
2016. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a pszichológus nem orvos !
2016. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem kor nem számit. Bár nalam asszem kb koztem és a pszichiaterem kozott 17 ev lazan van , de lehe több is kicsit. Amugy ő felajanlotta h tegezzem, maradtam a magazódásnál mig ő tegez engen. Jo igy bar ketlem h tudnam tegezni akarmennyire is "barik" vagyunk :DDD
2016. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!