Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek érdemes megmondano...

Szerintetek érdemes megmondanom szüleimnek hogy pszichológust szeretnék?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. A lényeg az hogy világ életemben visszahúzódó voltam, ám történtek dolgok ( iskolai lelkiterror), amiatt eléggé antiszociális lettem, és valszeg emiatt van a pánikrohamaim. A suli és az emberek miatt. Ma elgondolkodtam ezen és mivel tudom hogy ha most nem szolok, akkor felnott koromra sulyos panikbeteg is lehetek... Igazából az iskola miatt alakul ez ki! Mar ujra elkezdotek a rohamok... Meg amugy is tudom hogy kattant vagyok. Az meg annyira nem is baj. De a panikroham az szornyu... Meg az is hogy antiszoc vagyok. Nem akarok panikrohamoktol szenvedni, majd suliidoben nap mint nap! Meg egy luzer, szocfobias se akarok lenni... Igazabol a legjobb megoldas az lenne ha pl. Nem jarnek suliba ( ez persze kizart mert muszaly tanulni! Es amugy is az emberek miatt nem akarok oda jarni!) vagy ha magantanulo lehetnek... De az nem lehetseges. Igy maradt a pszichodoki. Szoval. Ha oda allok szuleimhez, es elmondom nekik, akkor az erdemes? Segit valamit egyaltalan a pszichologus, vagy hagyjam a fenebe es torodjek bele hogy egy elcseszett semmi vagyok?


17/ Lány.



#iskola #pszichológus #félelem #elmebetegség #mentális betegség #felelem az emberektol #panikbetegseg.
2015. dec. 29. 22:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Tulajdonkepp egyszerre gyulolom az embereket es egyszerre rettegek toluk... A kozelseguktol...
2015. dec. 29. 22:16
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsanat. Mobilrol vagyok.
2015. dec. 29. 22:17
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem.


Még annyi kerdesem van, hogy MI zajlik le amikor ott leszek a dokinal? Hogy fog zajlani? Meg ilyenek.

2015. dec. 29. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor vagy elcseszett semmi ha annak is tartod magad. Az lehetsz ami szeretnél lenni, döntés kérdése. Pszichológus nyújthat segítséget, de megoldani nem fog helyetted semmit.
2015. dec. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A pszichologus azert is lenne nekem jó, mert akkor legalabb van kinek elmondani azokat a gondjaimat amik evek ota nem mulnak. Ok. Tudom h nem fogom elfelejteni, de legalabb lesz aki meghallgat...
2015. dec. 29. 23:58
 6/7 A kérdező kommentje:

Mert masnak nem tudom elmondani a dolgaimat, amik ugy mond nyomasztják az elmemet meg a lelkemet is...


Még valami. Pszichologushoz ( pl sulis) ha elmegyek, akkor az ertesiti a szuleimet, pl osztalyfonokon keresztul, vagy nem? Igazabol jobb lenne ha szuleim se tudnak. De mivel nem tudom hogy lehete az ha csak titokban keresnem a pszichologust. Ugy hogy szuleim nem tudjak... Igazabol ez konnyebb lenne. A legkonnyebb. Mert igy megtarthatnam a titkaimat... Ugy hogy a pszochologus nem adja tovabb szuleimnek a dolgokat.

A pszichologust kotelezi a titoktartas nem??

2015. dec. 30. 00:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk: Ha kiskorú vagy, akkor titok tartás ide vagy oda, bizonyos dolgokat a pszichológusnak kötelessége elmondani a szülőknek, pl ha önveszélyes vagy. És elvileg egyébként is beszélhet a szüleiddel, sőt szoktak is beszélni, főleg ha magánhoz jársz és a szülők pénzelik. De az hogy melyik pszichológus mennyit és mit mond, az egyénenként változik. Nekem volt szerencsém olyanhoz aki elég durván kitálalt, olyanhoz is, aki csak azután tálalt ki, hogy közöltem hogy nem megyek hozzá többet és olyanhoz is aki sose beszélt a szüleimmel. De utóbbinak nem fizettem és igazából nem is voltak jelen annyira a pszichoterápia keretei, inkább csak dumáltunk.

Ha iskolapszichológushoz mész, ő róla elvileg nem muszáj szólnod otthon és vele is megbeszélheted, hogy ne vegye fel a szülőkkel a kapcsolatot, de egy iskolapszichológus lehetőségei korlátozottak, szóval tudnod kell, hogyha komolyabb problémád van akkor ő nem biztos, hogy ki tud hozni a gödörből, de ebben az esetben lehet hogy rávesz, hogy beszéljetek a szülőkkel.

Ja és meg egy tisztázni való, hogy a pszichológus nem orvos, így nem köti az orvosi titoktartás, nekik csupán etikai kódexük van, amit ki hogyan értelmez. A pszichiáter orvos, belőle a TB-s az leginkább csak gyógyszerez, nem annyira van ideje beszélgetni, de ha hozzá elmész, őt 16év felett köti a titoktartás, max aláírat veled egy papírt hogy te kérted erre.

Amúgy az pedig, hogy egy pszichológusnál mi zajlik, az tőle és a módszereitől függ. Van aki játszat, van aki teszteket csináltat, van aki rajzoltat, van aki bizonyos gyakorlatokat tanít meg neked (pl relaxáció) de azért minden ilyesmi alapja, hogy beszélgettek. És van olyan, ahol csak beszélgetés van szinte. mindez a pszichológus által elvégzett képzésektől függ.

És semmiképp se törődj bele abba, hogy elcseszett vagy, mert nem vagy az és mindenkin lehet segíteni, csak neked is akarnod kell. De ha komoly pánikrohamaid vannak akkor lehet, hogy elkéne egy pszichiáter. Nekem más gondjaim voltak ugyan, de én is hasonló dilemmákkal küzdöttem 16-17 évesen. Aztán sok szüttyögés után nagykorúként kezembe vettem az irányítást és most kapok rendes segítséget, úgy, hogy a szüleimnek semmi beleszólása nincs.

2015. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!