Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt huszonévesen,...

Miért érzem azt huszonévesen, hogy fiatalabb koromabn intelligensebb voltam?

Figyelt kérdés
Belevaló, értelmes kissrácként kezdtem, aztán bizonytalan, éretlen, eselen kamasz lettem, most pedig egy halál frusztrált, depressziós, életunt huszonéves vagyok, akinek elege van mindenből. Úgy érzem, a memóriám pocsék, az agyam lassabban forog, és egyszerűen nem bírok úgy kitűzni egy célt, hogy higgyek benne és tartsam magam hozzá. Az alapélményem a frusztráció, mert semmiben nem bírom megvalósítani magam. Nem csináltam meg semmit, amit igazán akartam, nincs senkim, aki volt, azt is elengedtem, fogalmam sincs, mi lesz belőlem, nem dolgozom, nem tanulok rendesen. Csak a szüleim hisznek még bennem, meg én reménykedek, hogy hosszú távon azért majd helyrejövök.
2016. jan. 4. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=M5CwqYQNRcY


Félsz szembe nézni önmagaddal

Ijesztő a látvány

Pár éve még olyan szép

Reményekkel indultál


Olyan szép volt az a nyár

Azt hittük miénk a világ

Nem féltünk semmitől

De mára ez megváltozott már

2016. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És most ezzel mit csináljak?
2016. jan. 4. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:
mint ha én írtam volna le az életemet kérdező. Hogy hogyan oldhatjuk meg még én sem tudom, de írj privátot hátha ott jobban eltudunk beszélgetni :)
2016. jan. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 homo ludensz ***** válasza:

Szerintem nem te vagy az egyetlen huszonéves akinek nincs jövőképe. Ás le magadban a mélybe és nézd meg hogy akkor kis srácként mi érdekelt,miért lelkesedtél. Keresd meg hogy hol kezdődött a kiábrándulásod ahogy teltek az évek.

Lehet hogy csak szorongsz a jövőtől amikor majd magadért és esetleg a választottadért is te leszel felelős.

Még huszonévesen a felkészülés időszakában vagy ezért ajánlott mindent kipróbálni,képességet fejleszteni....

2016. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Önértékelési őproblémáid vannak ez nyilvánvaló.


De tegyük hozzá,az ember életét kis korában kjevésbé árnyékolják be problémák,és kevésbé szemléli magát kritikusan.Emiatt tűnhet szebb,és irigylésre méltóbbnak a fiatal kiskamasz korod,mint a mostani.

2016. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Áss le magadban a mélybe és nézd meg hogy akkor kis srácként mi érdekelt,miért lelkesedtél. Keresd meg hogy hol kezdődött a kiábrándulásod ahogy teltek az évek.

Lehet hogy csak szorongsz a jövőtől amikor majd magadért és esetleg a választottadért is te leszel felelős. "



Úgy érzem, már késő. Ha most el akarok kezdeni valami teljesen mást, vagyis azt, amivel igazán foglalkozni akarok, ahhoz érettségit kéne tennem, alapszakot kéne kezdenem. Ha mondjuk PhD-ig akarom vinni, akkor min. 5 évvel kell számolni, persze, csak ha sikerül az érettségi és a felvételi. Akkor 30 éves koromig csak tanuljak? Mondjam azt majd egy lánynak 26 évesen, hogy még alapszakra járok? Az az igazság, hogy gimi idején és még pár éve is nem láttam ennyire világosan, hogy huszonéves korban minden egyes év számít. 30 fölött szerintem már nem annyira (persze a családalapítás az más kérdés). Ha huszonéves korában valaki jól fel tud készülni a családalapításra és a munkára, akkor beállhat egy vágányra, amin egész későbbi életén megmaradhat, amikor a család már köti. Egyszerűen megrémít az a tudat, hogy nekem ez ennyire kitolódjon.

2016. jan. 10. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!