Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió ellen leggyorsabb...

Vlagyimir Rosztov kérdése:

Depresszió ellen leggyorsabb és leghatásosabb módszer létezik? Melyik aZ?

Figyelt kérdés
2016. jan. 9. 13:34
 1/7 Titusztitusz ***** válasza:
Létezik ilyen módszer...Pl. a gyakori olvasás, vagy kirándulás a természetbe...
2016. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Állítólag ha 36 óráig folyamatosan ébren vagy (de úgy, hogy tényleg, egy pillanatra sem dőlsz le), akkor a depresszió átmenetileg eltűnik. Ilyenkor elvileg egy depressziós úgy érzi, mintha kicserélték volna, és hirtelen megint úgy kezd viselkedni, mint egy egészséges ember... de csak a következő alvásig, ami után újrakezdődik az egész. Szóval leggyorsabb és leghatásosabb módszernek itt van ez, de valószínűleg nem erre gondoltál.


Általában úgy lehet jól kijönni belőle, ha terápiára jársz + gyógyszert szedsz.

2016. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Titusztitusz ***** válasza:
0%
2-es...Bármit, csak GYÓGYSZERT ne ajánlj már a kérdezőnek az ég álldja már meg...Depire gyógyszert????? Még a gondolatára is kiver a hideg...
2016. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3: Hacsak nem orvos vagy, nem releváns a véleményed. Én is voltam depis, én is szedtem gyógyszert. Több pszichiáter írta fel, egymástól függetlenül. Szerinted persze a 10 + év orvosin tanulás meg a több évtizedes gyakorlat az nem számít, nyilván te értesz jobban hozzá.
2016. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ankap1975 ***** válasza:
kognitív terápia + sport + mindfullness
2016. jan. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Titusztitusz ***** válasza:
4-es...Igazad van, tényleg nem vagyok orvos...(Hála Istennek...)Viszont bár egy pillanatig elgondolkoztam azon, hogy vitába szálljak-e az írásoddal,(Mondjuk megtehetném simán...), de aztán letettem róla...Ugyanis az jutott hirtelen az eszembe, hogy végülis MINDENKINEK JOGÁBAN ÁLL ostobának lenni, és tönkre tenni az életét...Úgyhogy akkor meg hol itt a probléma? Én EGYSZER leírtam fentebb a meglátásaimat a dolog kapcsán, aki akar érteni belőle az majd ért, aki meg úgy gondolja hogy hülyeséget írtam, akkor az csak nyugodtan gondolja úgy...Nekem aztán egyre megy a dolog...
2016. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Viszont bár egy pillanatig elgondolkoztam azon, hogy vitába szálljak-e az írásoddal,(Mondjuk megtehetném simán...),"


Kérlek! De csak ha vannak érveid.



"de aztán letettem róla...Ugyanis az jutott hirtelen az eszembe, hogy végülis MINDENKINEK JOGÁBAN ÁLL ostobának lenni, és tönkre tenni az életét...Úgyhogy akkor meg hol itt a probléma? Én EGYSZER leírtam fentebb a meglátásaimat a dolog kapcsán,"


Jó, jó, értjük, morci vagy, mert nem ismerjük el a zsenialitásod. Felfogtuk. Te föntről, az Atyaúristen jobbjáról mindent jobban látsz, mindent jobban tudsz, neked megadatott, hogy orvosi képzés nélkül is tökéletes ismereteid legyenek a depresszió felismeréséről és kezeléséről, és jobb alternatívákat találtál ki, mint akármelyik orvos.


Vagy nem erről van szó? Csak annyiról, hogy összeolvastad a "mindenazegyben" blogról, hogy a "gyógyszerek rosszak, a 21. században mindent a zsidók irányítanak, a rák gyógyítható pirospaprikával, a szívinfarktus megelőzhető akupunktúrával stb."? Vagy akkor mesélj már, hogy honnan neked ez a nagy hozzáértésed, hogy itt fennhéjazva leszólod az orvosokat, akik évtizedekig ezzel foglalkoztak? Ki a halál vagy te, hogy beleszólj? Az én véleményem orvosoktól származik, többen egymástól függetlenül ajánlották a gyógyszer + terápia kombinációt (hozzáteszem, nem mindegy, hogy milyen gyógyszer). Első kézből vannak tapasztalataim a depresszióval kapcsolatban, tudom jól, milyen. Nem lehet csak úgy egyik pillanatról a másikra kijönni belőle. A depressziós ember agya átáll egy hibás működésre, egyszerűen nem ugyanúgy működik, mint egy egészséges emberé. Az antidepresszáns ebben segít. Segít visszaállítani a biológiai egyensúlyt. És emellett kell a terápia is, kétségtelenül.

2016. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!