Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki a legintelligensebb pszich,...

Ki a legintelligensebb pszich, -iáter, -ológus, -oterapeuta, -opata Budapesten?

Figyelt kérdés
Direkt legintelligensebbet és nem legjobbat írtam. Egyrészt a legjobb relatív másrészt pedig nekem nem a legjobb kell. A legjobb magában foglalja azt is, hogy mennyire udvarias/kedves/emberi/türelmes/stb. Nem kell 10 rugót fizetnem óránként azért, hogy valaki mellettem/előttem üljön és jegyzeteljen meg néha kérdezzen valami triviálisat. Ki az aki a diagnosztikában a legjobb?

2016. jan. 11. 09:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
A pszichopatát nem ajánlom semmiképp. Nézz utána a szónak!
2016. jan. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Te tudod ki az a pszichopata? :-)


A legintelligensebb kizárja hogy a legjobb is legyen?

Mit számít neked, ha az IQ-ja magasabb mint a többié, de a szakmájában kevésbé jó?

Ha fogászt keresel, akkor is a legintelligensebbet keresed, nem azt, amelyik a legjobban rendbe rakja a fogadat?

2016. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem vagyok én antiszociális pata, viccnek szántam.
2016. jan. 11. 10:20
 4/31 anonim ***** válasza:
41%

Jéééézusom...a kiírás alapján nem is csodálkozom...


méghogy a legintelligensebb...jaj neeee...megasztán diagnosztikában a legjobb...


inkább egy igazi szexpartner...na az rendberakna..


igazam van, vagy igazam?

2016. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

" viccnek szántam."

:-)

2016. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Magas IQ=/=intelligens. Az IQ az a steril ismeretlen helyzetekben való logikai problémák megoldásának sebessége. Legalábbis a logikai IQ-é, azon kívül még vagy vagy 9. Az intelligencia az egy sokkal nehezebben definiálható tulajdonság.


Ha intelligensebb vagy az egyenes arányossággal van azzal, hogy jobb vagy a szakterületeden mint az a valaki aki nem annyira intelligens és ugyanaz a szakterülete.


Az emberség, definíció szerint, ellentétes arányosságban van a hatékonysággal.


Nem tudom miért jövök én újra és újra ide tudva, hogy úgysem fogok hasznos választ kapni. Lehet, hogy ezzel is el kéne mennem egy pszichopatához.

2016. jan. 11. 10:27
 7/31 A kérdező kommentje:
*Egyenes arányosságban. Így visszaolvasva az egészet fogalmazhattam volna jobban.
2016. jan. 11. 10:32
 8/31 anonim ***** válasza:
Rendelőben ingyen van, vagy felkereshetsz TÁMASZ gondozót... nekem ott segítettek ...és hálás vagyok a mai napig..6 évig jártam ingyen! Az hogy kinek ki mennyire szimpatikus, és mennyire tudsz a -ológussal,-iáterrel együtt működni, azt csak és kizárólag személyesen tudod meg!
2016. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Tehát kb arra vágysz, hogy az, aki foglalkozik veled mensás szintű legyen? (ha nem ismernéd ezt a klubbot, keress rá)

Abból ki kell hogy ábrándítsalak, hogy a magasabb IQ egyértelműen jobb eredményeket hoz a munkában, mert ez nem igaz. Minden embernek vannak hiányosságai és bizony a magas IQ-jú emberek igen nagy százaléka alacsony EQ-jú, esetleg ő maga is komolyabb belső gondokkal küzd. Nagyjából ugyanakkora esélye van annak, hogy egy nagyon intelligens ember jó pszichológus, mint annak, hogy egy kicsit alacsonyabb.

Én inkább úgy álltam a témához, hogyha hülye akkor nem járok hozzá és kész.

De megsúgom, hogyha azért van szükséged magas intelligenciájúra, mert te is az vagy, akkor hogyha megírod a felvételi tesztet és bejutsz a mensába, az egyrészt egy jó baráti kört adhat neked, másrészt ott tudsz keresgélni a tagok között, hogy ki pszichológus. Vannak néhányan.

De ő pl nyíltan vállalja, írja a bemutatkozásában, szóval gondolom nem szegek vele szabályt, hogy linkelem: [link] De ezt ne vedd ajánlásnak, pusztán információ közlés. Én találkoztam szerintem (számomra) jobb és rosszabb pszichológussal is, szóval nem kétlem a szaktudását, de nem értek egyet azzal a fejtegetéseddel, hogy minél nagyobb az IQ, annál jobb. Viszont ő egy magas IQ-jú ember, szóval a kérdésedre egy megfelelő válasz.

Remélem elég informatív voltam és sikerült egy hasznos választ is kapnod.

2016. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%

Akkor tulajdonképpen mit szeretnél? Diagnózist? Azzal mire mész?

Elárulom, nincsenek tiszta, egyértelmű diagnózisok, az ember személyisége annál sokkal összetettebb, mintsemhogy egy szóval, vagy kóddal le lehessen írni. Ráadásul a diagnózistól még senkinek nem lett jobb...

A JÓ pszichológusok nem is diagnosztizálnak: nem a diagnózist kezelik, hanem az embert. Persze van egy benyomásuk arról, hogy mi lehet a probléma, meg is tudják nevezni, de a terápiában nem sok jelentősége van a diagnózisnak.

Ami pedig a jegyzetelést és triviális kérdéseket illeti: az első (egy-két) ülés minden terapeutánál így zajlik, ezt hívják anamnézis felvételnek. A későbbiekben viszont egy jó terapeuta nem jegyzetel és nem tesz fel triviális kérdéseket. Egészen másképp működik a terápia, nem úgy, ahogy elképzeled...

2016. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!