Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy nevezik ezt és hogyan...

Hogy nevezik ezt és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Rendszeresen előfordul, azzal kezdődik, hogy nagyon bánt valami vagy (mint legutóbb) ideges vagyok valami miatt (pl nem tudom kipihenni magam mikor nagyon nagy szükség lenne rá, vizsga előtt vagy vizsgára tanuláskor vagy bármi hasonló). Mikor már nagyon nem bírom, jön a sírás, de aztán olyan jön rám, mint valami roham, és nem tudok normálisan lélegezni, csak kapkodom a levegőt hangosan, zihálok, és folynak a könnyeim, és sikítás jönne de azt vissza akarom tartani, de mégsem tudom és olyan hangokat adok ki, hogy az egésztől maga is megijedek, egyszerűen félelmetes... és ilyen hullámokban tör rám, mikor épp picit megnyugodnék, újra eszembe jut és megint kezdődik elölről. Miközben tart, próbálom erővel visszanyomni vagy lazítani, mindent próbáltam, de hiába... ez eltart rövidebb-hosszabb ideig, néha csak 5 perc (ritka eset) legtöbbször olyan 10-15 perc. Általában akkor ér, ha egyedül vagyok, így a Páromon kívül, aki látta már egy enyhébb lefolyású változatát egy-kétszer (azért voltak ezek enyhébbek, mert Ő ott volt és megnyugtatott amennyire tudott), senkinek fogalma sincs róla hogy velem ez történik időnként... Amikor vége, akkor pedig annyira elfáradok tőle, hogy utána le kell pihennem, mert teljesen kimegy az összes energia belőlem...


Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. jan. 14. 18:11
 1/2 anonim válasza:
Pánikrohamaid vannak. Nekem is volt már nem egyszer. A pánikbetegség egy mentális betegség amit kezelni kell mert brutálisak lesznek ha nem kapsz segítséget.
2016. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Megemlítem a pszichológusomnak, remélem, Ő fog tudni segíteni. Minden jót!
2016. jan. 21. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!