Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trichotillomániám van, hogyan...

Trichotillomániám van, hogyan tudok kigyógyulni? 11/L

Figyelt kérdés
Május óta állandóan tépem a hajam, amikor megtudtam hogy elkell mennem az iskolámból amit szeretek, az egy alterniativ magan iskola volt szóval nagyon szeretni való volt, ott voltak a barátaim , imádtam ott mindent. Azért vittek el a szüleim mert volt egy tanár aki az osztály főnököm volt és az osztály társam anyja is egyben, kb ápriliskor nagyon megszeretett engem az iskola, mindenki a barátom volt, én voltam ott a központ a gyerekek szerint(nem azert mondom eskuszom hogy dicsekdjek) és hát az osztaly fonokom nagyon irigy lett rám hogy nem az ő lányát szeretik ott a legjobban. szoval mindent megtett hogy elmenjek onnan, emailt irt a szuloknek tele hazugsagokkal rolam, meg ilyenek. es meg mondtam a szuleimnek hogy vigyenek oda vissza mert a mostani szar csoro pszichopata elmebeteg iskolamat ruhellem es elkepesztoen hianyzik a regi sulim, sokszor beszoktam menni delutan oda. a masik meg az hogy nekem elvalltak a szuleim es hat en az anyukammal lakok az apukam meg a baratnojevel( potanyukammal) lakik akit nagyon szeretek van egy fogadott testverem akivel nagyon szerettuk regen egymast... nemreg szuletett egy feltesonk akit elkepesztoen szeretek és meghalnék érte, és probalja a potanyukam meg a mostoha tesom azt ereztetni velem hogy nekem semmi kozom sincsen a kisbaba testveremhez, es nem is engedik hogy lássam, pedig nagyon szeretem és nagyon hiányzik a baba<3 nagyon sokat sirok ezek miatt... de meg van sok dolog ami meg ennel is rosszabb csak irasban nem lehet kifejezni meg mar tul hosszu is lenne... nagyon sokaig bantottam magam, az egesz combom karcos es szet volt vagdosva, ÉS SZÉP HOSSZÚ DÚS SZŐKE HAJAM VOLT, AZÓTA VAN EGY NAGY KOPASZ FOLT A FEJEMEN ES UGY NEZEK KI MINT EGY CSÖVES, ÉS MÉG KI IS VAN KARMOLVA.MIT TUDOK CSINÁLNI HOGY KIGYÓGYULJAK?

2016. jan. 14. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szakemberhez kéne fordulnod.!
2016. jan. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit írsz, elég súlyos. Mélylélektani módszerekre (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, stb.) kiképzett terapeuta képes lehet meggyógyítani, másnak kevés az esélye.
2016. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válszokat!
2016. jan. 18. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondd el anyukádnak.

Ő téged szeret a világon a legjobban.

Meg fogja érteni, segíteni fog.


Én is hasonló betegségben szenvedek, kb 10 éves korom óta.

Most 33 vagyok és egy nagy tenyérnyi kopasz folt van a fejem tetején.

Amit csak póthajjal tudok eltakarni.


Ne járj így te is.

Gyógyulj meg kicsilány!

2016. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Én 9 éves koromban küzdöttem vele nagyjából 3-6 hónapig, nyaraláson vette észre a családom, hogy alig van hajam két oldalt. Mindenképp menj el pszichológushoz, ő tud segíteni, engem akkor nem vittek el a szüleim, magamtól pedig eszembe sem jutott volna ilyesmi. Végül saját magamtól sikerült kigyógyulnom, de még mindig úgy gondolom, hogy a szakember lett volna a legjobb, mivel azóta is van bennem egy nagyon erős félelem a hajhullástól(annak ellenére, hogy azóta visszanőtt teljesen) és 1-1 hajszálakra kezdek el stresszelni, ha épp kihullanak fésülködésnél, pedig általában nem jön ki több 20-nál egy nap, ami a normális. Szóval, mind a betegségből való kigyógyulás szempontjából, mind a későbbiek miatt, amit maga után vonhat menj el orvoshoz. És ne aggódj, nem csinálod régóta és még nagyon fiatal vagy, vissza fog nőni rendesen :)


20/L

2017. ápr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!