Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan rettegek, hogy...

Folyamatosan rettegek, hogy ruházatom vagy ételem piszkos, mi lehet a megoldás a problémára?

Figyelt kérdés

Rettegek attól, hogy a ruházatom nem tiszta, utcáról hazajövet mindig kimosom újra és újra, még akkor is, ha 20 másodpercet voltam kinn a házunk előtt.


Görcsösen félek, hogy az étel, amit eszem, piszkos. Csak zöldségeket, gyümölcsöket, csirkehúst és tojást, házi kenyeret, bio ételeket eszem, de a félelem mégis uralkodik fölöttem.


Mit javasoltok, mi a megoldás?


2016. jan. 15. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért van immunrendszerünk, hogy ha valami "piszkos" dolog kerül a szervezetünkbe, azzal szépen megbirkózzon. Viszont ha te folyamatosan sterilizálod a körülötted lévő dolgokat, azzal szépen kinyírod az immunrendszered. Mellesleg a sok vegyszer, amivel a ruháidat mosod nem öblítődik ki teljesen a vízzel,(ha kiöblítődne nem maradna illata sem a ruhának) érintkezik a bőröddel, ami 100x rosszabb, mintha 6 kg iszapot kennél magadra...

Ha újra és újra mosol, az kényszerbetegség, azzal pedig szakemberhez kell fordulni.

Mióta tart ez nálad?

Egyáltalán a te félelmeid ezek? Arra gondolok, hogy nem mondogatták sokat kiskorodban, hogy alaposan mosd meg a kezed/hajad/gyümölcsöt/bármit mert beteg leszel? Gyerekkorban az ember mindent feltétel nélkül elhisz, így berögzülhetnek olyan rossz szokások, amik nem hogy nem szolgálnak, de megnehezítik az életünket.

2016. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Diliorvos sürgősen, ha magadtól nem tudsz észhez térni, de a gyógyszerektől még lököttebb leszel. Úgyhogy magadtól hagyd abba.
2016. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj pszichológushoz, vagy pszichiáterhez, mert ez egy kényszerbetegség.

Ne rettegj a piszoktól, bizonyos mennyiségű kosz kell a megfelelő immunrendszerhez.

2016. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a félelmem 1 éve kezdődött, akkor, amikor meghalt az aranyhalam, akit nagyon szerettem. Nagyon öreg volt szegény, 9 éves. Annyira megviselt a dolog, hogy a probléma ilyen módon lépett felszínre az én esetemben.
2016. jan. 15. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!