Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma voltam pszichológusnál, és...

Ma voltam pszichológusnál, és azt mondta, hogy önmagában a terápiával nem tud meggyógyítani, csak akkor, ha mellette antidepresszánst is szedek. Ilyen tényleg van?

Figyelt kérdés

Életemben először ma voltam pszichológusnál középsúlyos depresszió gyanúja miatt, de kiderült, hogy nem közép, hanem súlyos depresszióm van, amire azt mondta, hogy csak a pszichoterápia nem segít, gyógyszert is kell szednem mellé. Ettől tartottam a legjobban, pont ezt nem akartam. Tényleg van ilyen, hogy antidepresszáns nélkül nem lehet kijönni ebből?


23/L


2016. jan. 21. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Nincs. Te akkor nem pszichológusnál, hanem pszichiáternél voltál, csak nekik áll jogukban gyógyszert felírni, és csak ők kapnak jutalékot a gyógyszer gyártójától minden egyes függővé tett páciens után. Pszichológus holtbiztosan nem jelenti ki, hogy márpedig neked gyógyszer nélkül nem megy, neki ugyanis nem fűződik ehhez anyagi érdeke.
2016. jan. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pszichológusnál voltam, ő irányított tovább a pszichiáterhez, aki majd fel fogja írni (most nem lett felírva, ezt ő is mondta, hogy neki ehhez nincs jogosultsága). Elmagyarázta, hogy az agyban milyen folyamatok zajlanak le ilyenkor, és hogy miért lenne fontos szednem, de nekem nehézkes elfogadnom azt, hogy már egy olyan állapotban vagyok, amiből állítólag csak gyógyszerrel és terápiával együtt lehet kijönni, csak terápiával nem, ezért is tettem fel a kérdést.
2016. jan. 21. 17:08
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

ne kezdd el.. csak elkezdeni lehet, elég hamar függőév tesz - és zombivá. Embereled meg magad, a lét tragikus, de elég sokan elviselik gyógyszar nélkül, és biztos, hogy csak úgy jó. Amíg mélyen vagy, ne hozz döntéseket, merülj el a hétköznapi tevékenységbe. amikor "kijössz" utána lehet változtatni a dolgokon. Ez érvényes arra is, hogy ne fogadd meg ezt a rossz tanácsot - hogy gyógyszer márpedig kell.

olyan szép a világ...

https://www.youtube.com/watch?v=dtLHiou7anE

2016. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Az antidepresszáns nem tesz zombivá, ez egy igen nagy hülyeség.
2016. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Dehogynem tesz zombivá, főleg ilyen fiatalt. Nem oldja meg a gondokat, csak elnyomja. És ehhez egyre erősebbeket kell alkalmazni, elég hamar kialakul a függőség, a - már igen beteggé tett, egyébként csak akarat-gyenge, támasz-nélküli - fiatal elhízik, eltorzul, és képtelen kimászni ebből.
2016. jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Te még életedben nem szedtél ilyet, látszik a hozzászólásodból.
2016. jan. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
nem, de voltam mélyen depressziós. Egy szeretett barátom meg eleresztette magát, szedett - ő a kontroll csoport most - és nagyon sajnálom, hogy nem lehetett ettől megmenteni. A kérdezőt talán még lehet.
2016. jan. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
+#7-hez pontosabban egy hétig szedtem is, azalatt, és után az orvos szavaiból alakult ez az azóta nagyon is beigazolódott véleményem. Továbbá olvass egy kis Jasperst- leírja, hogy tolta le az pszichiáter, mert leült a beteg mellé beszélgetni a kórházi gyakorlatán. "Beteggel nem beszélünk, beállítjuk a gyógyszart". Ennyi idő van - és ez egyre rosszabb, több, mint 7 milliárd ember van, nagy tömegeket kell lenyomni. Csak szeretettel lehet(ne), arra nincs idő. De van egy megoldás: a beteg kezdjen el szeretni, a világot, a fákat, madarakat, csillagokat. Kezdjen el alkotni, rajzolni, festeni, zenélni, énekelni ahogy Jung a zseniális művészetterápiájával gyógyította a hozzáfordulókat. És akkor majd lesz ember is, akivel szeretetben él, és megtartják egymást, nem akarják lezombizni.
2016. jan. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Próbáld meg nélküle, de ha nem megy kell a gyógyszer. Én is szedem, és nem vagyok zombi. Első két hét rossz, de utána jön a javulás. Gondolom azért mentél orvoshoz mert nem vagy jól, akkor fogadd meg a tanácsait. Az antidepresszáns segít, nekem is segített.
2016. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8-as

Ne ebből (is) látszik, hogy nem értesz hozzá.

1 hét alatt ki sem fejti a hatását, sőt az esetek 99%-ban az első hetekben rosszabb lesz. És persze te ezt kiterjeszted az 1 héten túli időszakra az összes gyógyszerre és emberre.

2016. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!