Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet-e teljes életet élni...

Lehet-e teljes életet élni kopaszodó fiatalként? (20F)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és máris kopaszodok :/ visszanéztem képeken, de ez a folyamat már 8-10 hónapja elkezdődött, most viszont már takargatni sem tudom (feltűnés nélkül), hogy kopaszodok ('háromszög alakú bevágások' már megtették útjukat a fej középpontja felé...:'D

na de viccet félretéve, oké genetika (tényleg az, mert nem véletlenszerű helyekről hullik a hajam, hanem a tipikus helyeken, amiből nyilvánvalóan genetikai úton szerzett kopaszodás tapasztalható.

Depressziós vagyok már másfél hónapja, gondolkodtam rajta, hogy levágatom a hajam..egyelőre rövidebbre aztán teljesen, de nem mernék kimenni az emberek elé. A Depresszióm oka leginkább, hogy alig 20 évesen máris tizedannyira csökkent a lehetőségem ismerkedni, mivel a kopaszodó fiatalok senkinek sem kellenek, legfeljebb a sárm vagy a vonzó test miatt. A lényeg, hogy a hajam értékes részem ...volt..És az öngyilkosság gondolatát sem zártam ki, bár tudom hülyeség, de az életem legfontosabb részét veszítem el...Az, hogy vonzó voltam mások számára a hajamtól függött. Egészséges, erős, életteli hajból mára repedezett, törékeny, hulló cérna lett, vagy nem tudom minek nevezni. Jobban elviseltem volna a ráncokat, vagy más idősödő jelzést....20 évesen..egyébként arcra nem vagyok koravén. Hát nem tudom mit tegyek, emberekkel már szinte egyáltalán nem találkozok, nem is értik a depresszióm okát. Mit tehetnék, hogy újra...hasonló teljes életet éljek, mint 2 hónapja, amikor még nem volt látszata a kopaszodó hajstílusnak, egyébként én nem találom vonzónak. Magamnak se tetszenék így.



2016. jan. 27. 01:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú hajat ne növessz mert csak annál jobban látszik a kopaszodás

Kérd ki egy jó fodrász véleményét mondjuk én a helyedben 3mm-es nyirnám a fejem vagy borotválnám ha erősen kopaszodnék

Menjél gyúrni, adj a testedre ha már a hajaddal problémák vannak sokat dob egy kigyúrt test egy férfin

2016. jan. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szedj hajvitaminokat, meg használj Bánfi sampont meg hajszeszt. Ugyan a már kopaszodó részen nem fogja visszanöveszteni a hajad, de írtad, hogy törékeny a hajad, azt meg tudod vele erősíteni. A többit meg csak elfogadni tudod, meg ahogy az első válaszoló is írta, inkább rövid hajad legyen, ne hosszú.
2016. jan. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

En elmennek dokihoz, egy tissztesseges vervetelre: vercukor, pajzsmirigy, hormonhaztartas, vitamin- es asvanyianyaghiany es tarsai.

A hajhullas OKAT kell megszuntetni (ha van) es nem tuneti kezelessel huzni az idot, mert a tuneti kezeles, ha ad is eredmenyt, csak ideiglenes lesz, ha az ok ujra es ujra elinditja a hajhullast.

Ha pedig genetikai oka lenne a hajhullasodnak, akkor a csaladodban is kell, hogy legyen koran megkopaszodott ember, leginkabb apukad-tesod-nagyszulok koreben, es akkor veluk kellene leulni beszelgetni.

Fel a fejjel, a ferjem tarkopasz, es a lanyom ferje is. Nem, egyikuk sem izomagyu, csak mindkettejuknel csaladi "szokas" hamar kopaszodni, az uk-uk-ukszulokig visszakereshetok a kopasz csaladtagok.

A regi kozmondas szerint az esz nem turi a hajat. Szoval fel a fejjel, es elso korben nezzetek utana, hogy nincs-e valami "erdekes" a vervizsgalat eredmenyeben.

2016. jan. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Középkorú nő vagyok. Az életem során, a munkáim során rengeteg nővel is találkoztam már, rengeteg élettörténetet hallottam már, de egyetlenegy olyan nem volt, hogy a barátnőim, kolléganőim, ismerőseim, szomszédaim a haj hiánya/kopaszodása alapján utasítottak volna el férfit.

A férfiak sokasága nem szereti a kopaszodást és ezt mi nők elfogadjuk, de megérteni nem annyira könnyű.

A környezetem választásában soha nem volt mérvadó az ilyen-olyan hajhiány.

Ami viszont sok nőt taszít pl. a kopaszodás miatt egyik oldalról a másikra fésülése annak a pár szál hajnak, hogy eltakarjon nagy foltot, a férfiak önbizalomhiánya a kopaszodás miatt pl.

Nem a haj a lényeg a nők többségének, csak ezt sok férfi valamiért nem akarja megérteni.

Nem véletlenül ilyen sok férfi genetikája, mondhatnám így is. Ha már ilyen, vagy elfogadja az ember tudván, hogy nem a kopaszság számít leginkább a nőknél vagy depresszióba esik, sajnálja / sajnáltatja önmagát, ezáltal a kapcsolatai beszűkülnek és egy depis, önbizalomhiányos férfit nem szeretnénk társnak. Ugye ebben van igazság?

Most mondhatnám azt, igazán kellemetlenül érezheted magad és együttérzésem, milyen rossz lehet neked és próbálj hozzászokni. De! Ezzel mi változik? Semmi. Ezen kívül, egyáltalán nem segítek neked, mert belecsücsülök a te kellemetlennek tartott helyzetedbe és megerősítem az önbizalomhiányodat és ráadásul nem is taszítja a nők többségét a kopaszság.

Egyszer érdemes magaddal megbeszélni, hogy ezentúl a gondolkodásod, testi/lelki egészséged megőrzésére fogsz időt szentelni, nem pedig a problémára. Nem problémát fogsz gyártani, hanem megoldod a helyzeteidet hatékonyan, elfogadva azt, amin esetleg nem lehet változtatni.

Az az egy-két nő, akinek kifejezetten a dúshajú férfi tetszik és nem akar téged, az nem is a Te partnered.

Te így vagy jól ahogy. Ha ezt elfogadod, akkor könnyebben lesz kapcsolatod. Ha nem fogadod el, tovább szenvedsz, akkor ezt a nő látni fogja, megérzi és inkább 180 fokos fordulatot tesz....és nem a kopaszodás miatt, hanem a hozzáállásod, gondolkodásod, önbizalomhiányod miatt.

Ma tessék átalakítani ezt a terhet előnnyé: vesd le azt a biz. álarcodat és lásd, Te egy jóképű, egészséges, vidám, határozott hozzáállású, ismerkedni akaró és tudó, önbizalomerős férfi vagy, aki egyre jobban szereti önmagát és a környezetét. Ezen kívül könnyen tudod kezelni a hajad. Ha foltokban kopasz és nem tetszik, akkor vágasd 2 mm-re vagy teljesen kopaszra. Az aggódásodat alakítsd át bizakodássá, reménnyé, lehetőséggé.

Az a biz. partner, akivel egymást fogjátok választani, téged akar majd, a hajhiányoddal együtt és nem egy szenvedő férfit.

Tessék az egészségesebb gondolkodásra, életre, kapcsolatokra időt fordítani és elfogadni azt, ami genetikailag megadatott, nem pedig beletemetkezni, elmagányosítani magad olyan miatt, ami miatt egyáltalán nem szabadna.

Téged így fog szeretni az a partner, aki rövidesen jön az életedbe, ha mersz kinyílni és a megoldásokra fókuszálni, és önmagad elfogadásával foglalkozni.

Hidd el, még az arcodat is szebbnek fogod látni, meg mások is szebbnek fognak látni, ha elfogadod a helyzetedet.

Mától tessék változtatni! Drukkolok! Sok sikert, kitartást és vidámságot.

2016. jan. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Valahogy én is így állok a dologgal mint te!
2016. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nos, mivel írtál privátot, de inkább ide válaszolnék.

Már mindig rövidebbre vágom a hajamat mint amikor még sűrűbb volt a fejtetőmön, pl. legutóbb 9-esre volt.

Kb nálam is a 20-as éveim elején kezdődött, de azóta szerintem stagnálhat a dolog, mivel lassan 30 vagyok, de sokat nem változott.


Igazából semmit nem lehet vele csinálni, ha már lesznek teljesen kopasz részek akkor inkább tiszta rövidre letolom és kész. (Mondjuk ha jön a nyári meleg már akkor lefogom 6-osra, vagy 3 milisre.)

A gyógyszereket, egyebeket szerintem hanyagold!


Ja, amúgy egy jó szakállal is lehet javítani a dolgon ha olyan, hogy meghagyhatod, most én is hagyok "korlátaimon" belül. :D

2016. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy tervbe vettem a hajátültetést is (nem véletlen átültetésnek írtam, mert az oldalsó, hátsórészről veszik ki a hajhagymákat és teszik át oda ahová kell, tehát "eredeti" sűrűségű akkor sem lesz mivel véges a keret), de olyan sokat nem tudok a dologról jelenleg, az sem hiányzik, hogy szurkáljanak, egyebek, meg hát ilyenre nincs egyelőre több százezrem sem.
2016. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Én is nagyon be voltam tojva, amikor 17-8 évesen észrevettem, hogy kopaszodok. Fél-1 év múlva teljesen letojtam már a dolgot. Egyébként szerintem az még kifejezetten jól is tud kinézni, amikor a halántéknál kopaszodik, valahogy macsós.


Amúgy nem tudom, te mennyire vagy így, de én az elején teljesen bepánikoltam és sokkal, de sokkal kopaszabbnak láttam magamat, mint valójában. Levágattam én is rövidre a hajamat, mert hogy úgy kevésbé látszik. Most, hogy már annyira nem pánikolok miatta, feltűnt, hogy azért annyira nem vészes a helyzet (még), és most is kb 5 cm-es a hajam. Mondjuk egy trükköm van: ha frissen mosott a hajad, akkor nem tapadnak a zsírtól össze a hajszálak és sűrűbbnek tűnik, én épp ezért naponta mosom. Mielőtt ezzel jönne valaki: nem, nem hullik tőle jobban a hajam. Hogy gyorsabban zsírosodik-e így? Fogalmam sincs, ha minden nap megmosom, akkor tök mindegy. Ilyen rövid hajat aztán meg nem egy nagy cucc megmosni.


Ja meg még annyi, hogy amikor elkezdtem kopaszodni, neki álltam figyelni mások haját is és azt láttam, hogy bizony elég sokan a kortársaim közül is kopaszodnak. Ahogy utánaolvastam, van egy közelítő becslés: minden korosztályban százalékosan annyi a kopaszodó férfiak aránya, ahány évesek. 20 éveseknél 20%, 30-nál 30%, 60-nál 60%, stb.

2016. jan. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hajbeültetés vagy kend Bánfi hajszesszel, amíg még van.
2020. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 köszi a választ, hosszú időbe került de találtam megoldást. 4,5 év telt el a kérdés kiírása óta és több hajam van, mint akkor. (Egyébként fiataloknak úgy tudom a hajbeültetést nem szokták javasolni.)plusz elképesztően drága
2020. jún. 4. 07:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!