Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy személy mentálisan nem...

Ha egy személy mentálisan nem beszámítható többé, de nem hajlandó önszántából orvoshoz menni, mit lehet tenni a családtagoknak?

Figyelt kérdés
Egy közvetlen hozzátartozóm feltehetőleg nem teljesen beszámítható, az elmúlt időszakban vált azzá. Orvoshoz nem akar menni és nem hallgat senkire, aki erre kéri. A viselkedése, cselekedetei egyre kevésbé kiszámíthatóak, de mások életét szándékosan (még) nem fenyegette. Kérem segítsenek, kihez lehet ilyenkor fordulni? A háziorvosa megtagadta a segítségnyújtást.

2016. jan. 29. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:

mondanám h azzal kell kezdeni h feljelented a háziorvost, de mivel magyarországon vagyunk, sokra nem mész vele, ez csak elvi síkon lenne a megoldás.

de azért azt is kéne tudni, hogy mégis miket produkál? és miért érzed h esetleg veszélyes lehet másokra és nem beszámítható? ezt miből vonod le? vigyázni kell azért ezekkel a kijelentésekkel, mert hamar bent találjátok az illetőt egy csapdában, és secperc alatt gondnokság alá helyezik, szal gondold át, tényleg olyan súlyos-e a helyzet.

de hívj akkor egy magán pszichológust házhoz, és ő elmondja majd a véleményét h mit érdemes tenni vagy mit nem.

2016. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Nézd meg, lakcím alapján melyik pszichiátriához tartoztok (kórház), hívd fel az osztályt, meséld el mi van, majd ők megmondják telefonon, hogy beviheted-e, vagy ha nem hajlandó menni, akkor mentő, ha abba beszállni, akkor kijön a rendőrség. A kórházban valószínűleg zártra kerül, ha súlyos a helyzet és onnan nem tud meglépni, de terápiára ne számítsatok, gyógyszert fognak keresni neki.
2016. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a 2-es pont leírta azokat a veszélyeket, amelyekbe akár indokolatlanul is bele kerülhet, tehát csak megismételni tudom. nagyon vigyázzatok ezzel, nem játék egyáltalán a pszichiátria. ha egyszer kap egy X diagnózist, az életének annyi. hidd el, szal továbbra jól gondold meg, mit érdemes lépni, és ha érdemes, akkor is nem mindjárt zárt osztály, hanem privátban kérjétek ki szakember véleményét.
2016. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy a zárttól az életének annyi, én is voltam és nem lett nekem annyi. Legfeljebb letagadja, hogy volt, sokan ezt csinálják.


Gondnokság alá sem kerül csak úgy akárki akármivel, de ha mégis ezt javasolnák, akkor vállalhatja családtag, van olyan, hogy csak az egészségügyi önrendelkezéséről mondatják le, de én olyat még nem hallottam, hogy ezt kényszerítenék, ha valakinek vannak hozzátartozói. Akik az életük hátralevő részét a kórházban töltik és nem törődik velük senki, náluk láttam gondnokot, meg pl. azoknál az időseknél, akiknek nincs senkijük és segítségre szorulnak.

2016. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, és szerintem sem kell bezáratni feltétlenül, mivel nem tudom, milyen állapotban van, ez csak egy lehetőség és viszonylag gyors. Az sem biztos, hogy a zártra kerülne, ha nincs akkora gáz és együttműködő.


Ez inkább arra javaslat, hogy ha nemet mond a segítségre és már nem bírtok vele.

2016. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a visszaélési lehetőségeket olyan következetesen kihagyja mindenki ... tudjátok ti, hány panasz érkezik különböző szervezetekhez h pl csak az örökség miatt akarták nagymamát pszichiátriai betegnek nyilváníttatni majd gondokság alá tetetni? és lehetne ezeket még sorolni ... nálunk meg ma csak pénz kérdése, hogy éppen milyen diagnózis születik, kiemelten a pszichiátriában. egy boríték a zsebbe, aztán az eltüntetni kívánt hozzátartozó zárt osztályos gyógykezelése máris "indokolttá" válik ...

Úgyh továbbra is fenntartom, nagyon veszélyes dolog ezzel játszani, látod páran így látatlanba is azonnal mentőt meg rendőrt hívnának, de megkérdezném pl tőle, hogy vajon ő szívesen beszállna a mentőbe, ha tudja, h a családja vagy ismerősei X bosszúból a pszichiátriára akarják juttatni? de olyanról is tudok, hogy a válófélben lévő házaspár női tagja pszichiáter volt, és hogy a férje ne kaphasson semmi láthatást és gyerek-felügyeletet, minden létező aljasságot elkövetett, hogy valahogy bejuttassa a zárt osztályra a férjét, nem egyszer mentőt is hívott rá.

és tudsz védekezni bárhogy? sehogy ... szóval kicsit finomabban ezzel a témakörrel, mert nagyon veszélyes!!


Javaslat továbbra is: magánban klinikai szakpszichológust hívni, és ő majd mond egy véleményt. addig viszont nem szabad bevonni ebbe a szerveket, nem kell rögtön hivatalos útra terelni egy ennyire életet meghatározó kérdést! Egy biztos: ha bekerül a pszichiátriára, akár a nyíltra, onnan diagnózis nélkül nem fog kijönni. Ugye ebben egyetértünk? Akkor nem jogos a felvetésem?

Vagy aki állítja hogy nem beszámítható, annak milyen szakképesítése van, hogy ezt megállapította ilyen egyértelműen? Tényleg érdekelne!

2016. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egyetértek az előzővel (bár látom nem ma írta a hozzászólását). Anyám pszichiáter. Bárkiről, aki neki nem szimpatikus vagy az útjába áll, képes diagnózist felállítani, és ezt meg is teszi, a magánéletében is. Azt látom a legveszélyesebbnek a jelenlegi pszichiátriai rendszerben, hogy 1. az emberek jó részének fogalma sincs a lelki működésekről, ezért mindent el lehet velük hitetni;2. a pszichiáterek maguk is többnyire mentálisan instabil, sokszor beteg emberek. És ők döntik el más emberekről, hogy mi legyen sorsuk. Iszonyú nagy hatalom van arra legtöbbször nem méltó emberek kezében -- bár őszintén szerintem senki sem méltó arra, hogy másokat elmebetegnek bélyegezzen, erre senkinek sem szabadna, hogy joga legyen, már csak azért sem, mert senki sem tökéletesen egészséges lelkileg és egy ember sem tud teljesen objektív lenni minden egyes páciens esetében. Ahogy Szász Tamás pszichiáter professzor is nyilatkozta, a kényszergyógykezelés és elmebetegnek bélyegzés egy modern kori, új boszorkányüldözés.

A kérdezőnek válaszul: amit egyik pszichiáter sem fog egy "fizető kliensnek" a szemébe mondani: legtöbbször ha valaki idegileg kikészül, a családban kell a hibát keresni.

2018. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szépen összefoglaltad, sajnos minden szó igaz, most már azt kellene valahogy kitalálni, hogy lehet fellépni a rengeteg visszaélés ellen. ugyanis onnantól kezdve h egy barom kitalált egy veszélyes diagnózist, nem lesz olyan kollegája, aki ellentmondana neki, azaz nyugodtan mehet az igazáért a páciens még 20 pszichiáterhez, olyan szintű a maffia, h természetesen majd mindegyik ugyanazt a betegséget fogja látni. visszaút pedig nincs.

de erről sok alkotmánybírósági, ombudsmani kritika is volt már, még sincs változás ...

2018. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!