Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Menjek el orvoshoz...

Mit tegyek? Menjek el orvoshoz? Látási illúzióim vannak fél évvel pár napja szagokat hallucinálok.

Figyelt kérdés
Hangulatom nagyon rossztól, öngyilkossági gondolatoktól egészen a mindenen nevetésig változik. De a rossz kedv több már évek óta. Memóriám kínosan romlik pedig 23 éves vagyok. Koncentrálni rosszabb napjaimban képtelen vagyok sima pénz számolásra pl. Félek rám nyomják az elmebeteg címet.

2016. jan. 29. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz igen. Valóban a magyar állami eügy nem az igazi, de lehet h néhány alkalommal kell csak menned és rendeződik a dolog. Ha nem mész, akkor súlyosan fokozódhat ez az állapot. Csak így tünetek alapján ez schizofrénia is lehet ami gyógyszerrel és terápiával azért kezelhető. Ha viszont nem lát szakember, előbb-utóbb kárt tehetsz szeretteidben, magadban..
2016. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kárt már tettem magamban vagy két éve vagdostam felületesen a karom és a combom. Voltam már zárt osztályon is súlyos depressziós epizód miatt és pszichoterapian. Azt mondták szorongásos depresszió, borderline és paranoid pszichitikus zavar. Pedig akkor még "csak" depi volt meg egy enyhe üldözéses félelmem. Azóta jött a memória és az illúziók. Telenyomtak kB két éve antipszichotikummal híztam huszon kilót és fél napokat aludtam. Ez az amit nem akarok és a skizofrén "címet" sem ez alapján megvetnének sajnálnának az emberek akár családom is. Ezért félek bármilyen diagnózistól.
2016. jan. 29. 20:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Vannak drágább de kevesebb mellékhatású pszichiátriai, neurológiai gyógyszerek? Mert csak akkor fogom szedni. Ha kiderül mi a diagnózis az új tünetek alapján.
2016. jan. 29. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Amivel diagnosztizáltak korábban, azokat a dolgok élethossziglani foglalkozást igényelnek, tehát nem is kétséges, hogy rendszeresen meg kéne jelenned orvosi ellenőrzésen. Aztán ott majd eldöntik, hogy épp kell-e szedned valamit, vagy sem.
2016. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elmegyek de csak olyan gyógyszert fogadok el ami nem almosít és nem hízok tőle. Titoktartas mennyire van? Nem kell jelenteniük valahova? Mint ( csak példa) Pl a fertőző betegeket. Tehát csak a kezelő orvosom fog tudni a diagnózisról?
2016. jan. 29. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom mennyire avatnak be másokat a problémába.
2016. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1, Szerintem megbízhatsz az orvosokban titoktartás szintjén.

2,egy ismerősöm is ilyenben szenved, sőt még ki is oszt gyakran amitől teljesen ki lehet bukni.

3, nyugtatók közül egy neves pszichológus az anxiront ajánlotta nyugtató gyanánt mert teljesen mellékhatás mentes.

4, A hallucinációk veszélyesek lehetnek ha pl. nem figyelsz miatta a zebrán, ezért fontos hogy szedj rá valamit

5, Memória, koncentráció: sajnos az nem javul, de a nyelvtanulás kicsit segít rajta

6,gépeket, kocsit nem kezelhesz ha diagnosztizálnak vele, de jobb is, mert bármi megtörténhet.

7, munka: szellemi munkát emiatt nem valószínű hogy fogsz tudni végezni, valami könnyűt és felelőség menteset lenne jó találni: gyári mütyűröket össszeszerelgetni, csomagolni(bár ott is kellhet itt-ott számolni pl hányat teszel a dobozba), mosogatni, esetleg számítástechnika, állatgondozói szakma menhelyre...

Munkaügyibe jelentkezz be, aztán aktív korúak ellátását génybe vehetted.

2016. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!