Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire utalhatnak az alábbi...

Mire utalhatnak az alábbi tünetek?

Figyelt kérdés

Magamon észlelem ezeket a tüneteket (kb. 2-2,5 éve) és elég zavaróak tudnak lenni. Van vele teendő vagy semmi különös:

-nagyon gyakran vagyok rosszkedvű, levert

-mindent többször leellenőrzök, hogy biztos úgy van-e (pl. akár ötször is megnézem egymás után, hogy bezártam-e a kaput, miközben tudom, hogy bezártam, ez nagyon sok dologgal van így)

-mikor elfordulok, úgy érzem, hogy a hátam mögött van valaki/valami és figyel

-ha tükör vagy ablak van a mellettem, akkor úgy érzem, hogy figyelnek (emiatt gyakran pánikba esek)

-a szemem sarkából gyakran képzelődök árnyakat



2016. jan. 30. 16:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Kimaradt: gyakran beszélek magamban
2016. jan. 30. 17:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség.
2016. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ennyire komoly lenne? És a többi tünet? Hogyan lehet kezelni?
2016. jan. 30. 17:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve van még egy nagyon furcsa tünet, amit nem tudok mire vélni: Néha előfordul, hogy felébredek éjszaka, de nem teljesen, olyan mint ha félálomba lennék. Ilyenkor nem tudom megmozdítani semmilyen testrészemet. Olyan mintha tudatomnál lennék, de a testem olyan mintha aludna, tehát cselekvésképtelen lenne.
2016. jan. 30. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál tüneteket elég összetettnek tűnik, kényszeres jellegű dolgok, depresszió, schizofrénia.. A legjobb amit tehetsz h mihamarabb szakemberhez fordulsz, pszichológushoz de pszichiáter még jobb lenne mert ő gyógyszert is tud felírni.
2016. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. febr. 1. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!