Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szuksegem van rendeszeres...

Szuksegem van rendeszeres terapiara, hogy mondjam ezt egy pszichologusnak? Vagy egyaltalan kell-e?

Figyelt kérdés

3 eve depresszioban szenvedek, panik rohamokkal meg ugy a teljes ami vele jar. Voltak ido szakok amik jobbak voltak,voltak idoszakok amikor az ongyilkossag gondolataval foglalkoztam.

Most eljutottam odaig hogy furdeni sincs erom, a sulit hanyagolom besem jarok mar mert szet vagyok csuszva. Nem tudok koncentralni magamra se nem hogy meg a tanulasra.

A problemam eredetet rengeteg belso fajdalom es trauma okozza. Azt hittem magamban ezt letudom rendezni de rajottem nem megy, es ha nem megyek el akkor nekem vegem. A szobamban ucsorgok es haldoklom. Ugy erzem.

Szuksegem van segitsegre a szuleim mar nem tudnak mit kezdeni velem. Kulfoldon elunk es most haza megyunk 1-2 hetre es anyukam nem birja ezt vegig nezni es o is betokelte hogy el kell vinnie.

A kerdes az az hogy felek mivan ha a pszichologus valamilyen oknal fogva azt mondja nincs szuksegem rendszeres terapiara. Felek mert 3-4 ev alatt rajottem hogy ezt egyedul nem birom vegig csinalni.

Szuksegesem van segitsegre.

A masik kerdesem az az hogy mifog tortenni? diagnozist allit fel es aztan megmondja hogyan tovabb? Illetve, milyen esetben szukseges a terapia? Nincs kedvem elmenni de fontos. Felek is ugy hogy minden rendes valasz jol jonne!

Koszonom

19/L



2016. febr. 3. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azt mondja, hogy szükséged van rendszeres terápiára, ha fizetőshöz mész akkor pláne, akkor is ajánlani fogja, ha már nincs szükséged rá. a pszichológusok általában nem állítanak fel diagnózist, hanem beszélgetnek veled, más nem fog történni. A pszichiáter az aki gyógyszert is tud felírni. A terápia egyébként bárkinek ajánlott, aki úgy érzi, hogy szüksége van rá. Sokszor teljesen egészséges emberek is járnak terápiára, pl. ha lelkileg megerőltető munkát végeznek, akkor kötelezően kell járniuk.
2016. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Felek mert egyszer novermenek mennie kellett egy alakalomra es aztan mondtak neki hogy nincs ra szuksege.

Felek hogy nekem is ezt mondana es nem segitene,kozben tudom hogy en sem akarok menni de segitsegre van szuksegem, muszaj.

2016. febr. 3. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Magyarországon tb alapon nagyon nehéz pszichológushoz jutni. A legtöbb ember fizet érte, én pedig kevés olyan pszichológust láttam, aki nem foglalkozik bárkivel szívesen, akár a pénz miatt is, de amúgy is. Pszichológushoz, mint ahogyan írtam nem csak a "hülyék" járnak. Bárki járhat, aki szükségét látja, nem tudom miért mondták ezt a nővérednek, gondolom rákérdezett, hogy mit javasol a pszichológus. Legutóbb pl. párterápiára jártam a férjemmel, ott is ránk bízta a pszichológus, hogy meddig akarunk járni, előtte egyéni terápiára jártam az a pszichológus is rám bízta, hogy mikor hagyom abba. Csak az olyan esetekben van befejezése a terápiának, ha sikeresen megoldotta a kliens a problémáját, a pszichológus ebben csak segíteni tud, nem oldja meg helyetted, de ilyen esetekben szerintem mindenki úgy gondolja, hogy nincs szükség további ülésekre, de első alkalommal butaság olyat kijelenteni, hogy valakinek nincs szüksége a terápiára, ha nem lenne rá szüksége oda sem ment volna.
2016. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!