Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápián a pszichológus...

Pszichoterápián a pszichológusnak van titoktartási kötelezettsége?

Figyelt kérdés
Ugye elvégre ott őszintének kell lenni.. Viszont ha nagyon őszinte akarok lenni ahhoz mélyen meg kell bíznom a pszichológusban, s még csak ma voltam először pszichoterápián. Olyan dologról van szó, melyet ha elmondok, biztosan kihat az egész életemre. Tehát a kérdés, hogy van e titoktartási kötelezettsége akár más orvosokkal szemben ?

2015. aug. 18. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a pszichológus az együtt kell működjön a pszichiáterrel,tehát felé nem lehet titoktartási kötelezettsége.Én többször voltam pszichiátrián,és a zárójelentésben visszaolvastam amiket a pszichológusnak mondtam.
2015. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
van
2015. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van titoktartás. Ráadásul ha olyan terapeutához fordulsz, aki KIP módszerrel kezel, az eseményt el sem kell mondanod, csak a hozzá tartozó érzelmeket, amelyek átalakítása szükséges.

A KIP-ről: https://www.youtube.com/watch?v=H1gHvaj-Ayg

2015. nov. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as: Ez nem a reklám helye! Nem ezt kérdezték.
2015. nov. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van. De ne keverd a szerzont a fazonnal. A pszichológus bölcsész végezttségű segítő, ha ledoktorált (PhD), akkor sem orvos!


Van, mint ahogyan a papnak is. Más kérdés, hogy betartja-e ...

2015. nov. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lassan egy éve járok terápiára, teljesen biztos, hogy a pszichológus nem adhat ki semmit, törvény van rá. Se a szüleidnek, se az ikertestvérednek, senkinek nem mondhat semmit, abból ami a terápián elhangzik.


Amennyiben gyógyszeres kezelést is kapsz (tehát pszichiáter is gondoz) akkor vele az eredményesebb kezelés érdekében megoszthat információkat, de ezek inkább általánosságok (pl. tudatállapota kissé zavart, koncentrációs képessége gyenge, stb.) mintsem konkrét események amiket elmesélsz. Kérheted, hogy valamit ne adjon tovább a pszichiáternek, és egy normális terapeuta ezt meg is teszi neked. Nemnormálishoz meg ne járj. :) Itt főként esetleges szerhasználatról van szó,

mert (most csak a hasamra ütök egy fiktív példa) ha rendszeresen füvet fogyasztasz, és a pszichiáter mondjuk Ketileptet rendel gyógyszernek akkor igen nagy az esélye, hogy ha a kettőt kombinálod, akkor elájulsz. Ezért jó ha tud a pszichiáter is a dolgokról, ő sem adhat tovább semmit senkinek.


Ha jól tudom egy kivétel van. Ha egy harmadik személy megölésével fenyegetőzöl, akkor neki kiad(hat)ja, de csak neki, a rendőrségnek nem.

2015. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!