Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szex vagy nem szex, ismerkedni...

Szex vagy nem szex, ismerkedni vagy sem? Csajozni, pasizni vagy komolyabban készülni a házasságra?

Figyelt kérdés

Szóval az van,hogy kezdem úgy gondolni,hogy bűn össze vissza kapcsolatot létesíteni,az egy éjszakás kaland,stb.

Ugye Isten szerint nincs szex házasság előtt.


Viszont csak azt érzem, hogy egy fix kapcsolat,házasság előtt,addig csak csajozni,ismerkedni kellene.


Ami eddig nem volt. Viszont már abban a korban vagyok amikor nyugodtan házasodhatnék.


Az egyiket nem tudom miért kezdem valahol belül gyre erkölcstelenebbnek találni miközben arra vágyok.

Nem össze-vissza,akárkivel. De miért baj,miért nem szabad. Még flörtölni sem. Mi a baj a próbálkozással? Jobban megy majd élesben.


Még megfogalmazni sem tudom rendesen.


Hogy lehet egy valakit kiválasztani?


Vagy nem kell komolyan venni ennyire. Válni is lehet.Az ember hibázik.megbánni és az élet megy tovább ?



2016. febr. 3. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Létezik köztes megoldás, az emberek többsége ezt követi. Ismerkedik, ha valaki szimpatikus akkor elkezdenek randizni, x idő után szexelnek, szerelmesek, élik az életüket és ha működik a dolog akkor házasodnak.


Szóval ajánlom figyelmedbe a komoly kapcsolatokat, amik nem feltétlenül az oltárnál kezdődnek.

2016. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 aries 2 válasza:

Paráznaságnak számít a házasság előtti testi kapcsolat. Erre csak szentségi házasság után nincs tilalom.


Válni tilos. Isten tiltja. A mostani pápa maga a hamis próféta, úgyhogy ő nem jól tudja.


Istent kell kérni, hogy segítsen nekünk a hozzánk leginkább illő társ megtalálásában.

2016. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia kérdező! :)


"Szex vagy nem szex, ismerkedni vagy sem? Csajozni, pasizni vagy komolyabban készülni a házasságra?"


1. Szex

2. Ismerkedni

3. csajozni/pasizni ,majd -ha komoly a szándékod- készülni a házasságra


"Szóval az van,hogy kezdem úgy gondolni,hogy bűn össze vissza kapcsolatot létesíteni,az egy éjszakás kaland,stb.

Ugye Isten szerint nincs szex házasság előtt."


Az nagy córesz ,mivel egyáltalán nem bűn I-ten előtt.


"Viszont csak azt érzem, hogy egy fix kapcsolat,házasság előtt,addig csak csajozni,ismerkedni kellene."


Egy egészséges ember ,vagy egészséges (eltekintve az aszexuálisoktól) közegbe élő emberke ezt teszi.


"Ami eddig nem volt. Viszont már abban a korban vagyok amikor nyugodtan házasodhatnék."


Ha nincs barátod/barátnőd ,vagy olyan (férfi/nő) akivel tudnál együtt élni és érzel is iránta valamit akkor csajozz/pasizz!

Létesíts szexkapcsolatot olyan neműekkel ,akikhez vonzódsz.


A lényeg ,hogy ne játssz más érzéseivel.


"Az egyiket nem tudom miért kezdem valahol belül gyre erkölcstelenebbnek találni miközben arra vágyok. "


Pedig nem az.


"Nem össze-vissza,akárkivel. De miért baj,miért nem szabad. Még flörtölni sem. Mi a baj a próbálkozással? Jobban megy majd élesben."


Bemásolom a házasságról,párkapcsolatok és szexualitás tiltását kiveséző íratómat ,zsidó szemszögből:


"Szia kérdező!


Egyrészt:


"Miért bűn a házasság elötti szexualitás?"


Elnézést ,de zsidó szokás kérdésre kérdéssel válaszol :DD :


Miért lenne az?


Am én egyébként humanisztikus zsidó vagyok és nálunk (a zsidóságban) ,hát bonyolult kérdés.


Természetesen a rabbinikus judaizmus úgymond "komolyabb" (más szóval nem tudtam volna kifejezni magam) irányzatainál ,mint pl. a haszidizmusnál,háredieknél (ultra-ortodoxok) vagy a "hagyományos" ortodoxoknál bűn.


Egyébként nem régen (2015/5776) olvastam Raj Tamás rabbi tízparancsolat értelmezését és valami "megcsapta a szememet" (természetesen nem szó szerint. כאָלילע).


Idézem:


"7. „Ne légy házasságtörő” — Ez a törvény eredetileg a férjezett nővel való kapcsolatot tiltotta, hiszen többnejűségben éltek. A keresztény bibliafordítások azonban szándékosan másra érti, s így ültetik át: „Ne paráználkodj!” "


Magyarán: mind az önkielégítés tiltását és ,mind a házasság előtti/nélküli szex tilalmát vallási vezetők hozták létre.


De ha már itt tartunk mégis mi az a "parázna"?


A héber nyelvben a "parázna" megfelelője a זונה (kiejtés: zoná) ami a mai héber nyelvben (az ivritben vagy modern héberben) annyit jelent ,hogy qwa.


És itt tevődik fel egy másik kérdés:


Mégis mi számít szexualitással kapcsolatos bűnnek és mégis miért jó ez nekünk ,hogy I-ten erre minket szó szerint figyelmeztet?


Nos ,a szexuális bűnök pl. a nyilvános szex (ez már az erkölcs miatt),nemi erőszak,gusztustalan fétisek (pl. sz*r,vér,hula..stb) és az ondó lenyelése.


Az utóbbi miért is?


Az ondó lenyelése azért bűn ,amiért a vér bárminemű elfogyasztás.

A tóra (héberül-írással: תורה kiejtés: tórá / askenázi kiejtés: tájró / jiddisül: tójre / latinul: pentateuch ,azaz Mózes öt könyve) azt mondja ,hogy a vérbe élet van és ,ha megeszed akkor az olyan ,mint ha szó szerint valaki más életét ennéd (és vennéd el) meg ,és szóval ezért tiltja a kásrut (héberül-írással: כשרות / akenázi kiejtésbe: kosrusz ,azaz kóser étkezés) a vér fogyasztását ,kivéve a halét ,mivel a kásrutba a hal nem számít húsnak (ezért lehet fogyasztani tejeset hallal ,mert mivel ugyebár "Ne főzd a gödölyét anyja tejébe"...) ,bár ez más téma.

És csak gondolj bele ,az ondóba is élet van....

Nos ,szóval ezért tiltott az ondó fogyasztása/lenyelése.


Ha már itt tartunk ,mégis mi a helyzet a házassággal?:


Azt tudni kell (mármint annak aki ebben a témakörben érintet) ,hogy a tanakh (héberül-írással: תנ''ך /keresztényeknél: ószövetség vagy ótestamentum) sehol sem ír a házasságról.

Olyanról viszont igen ,hogy szövetség (héberül: ברית /kiejtés: brít / ask.: brejsz).

Azaz I-ten előtt kötött szövetség.

És (is) ezért nem szép dolog megcsalni a házastársadat.

Természetesen párkapcsolatba is pont úgy sz*r dolog ,de viszont a házasságba úgymond "szövetséget" kötött a két fél.


Am az én személyes meglátásom szerint a házasság nem egy kötelező dolog ,illetve reálisnak csak 30 éves kor felett látom.


Ami azt illeti ,visszatérve:


Szóval a házasság előtti/nélküli szex NEM bűn.

Szerinted I-ten ezzel szeretne minket "bűntetni"?


Mondjuk sokan szokták mondani ,hogy "rossz az ,aki rosszra gondol".

De még is mit láttunk "rossznak"?

És miért is mondjuk rá ,hogy "rossz"?

Na látod...

De természetesen nem téríteni szeretnék (I-ten ments!) ,hanem tényeket vázolni.


Azt még hozzá tenném ,hogy tudtommal (bár nem biztos ,hogy így van) a zsidó misztika (a kabbala) szerint az emberekbe (legalábbis legtöbbjének) bele van úgymond "ültetve".

Ezt hívják "jeszod"-nak ( יסוד ) ,azaz "alap"-nak ,vagy kapcsolat tartónak (két fél között)...


[link]


"Mondjuk sokan szokták mondani ,hogy "rossz az ,aki rosszra gondol".

De még is mit láttunk "rossznak"?

És miért is mondjuk rá ,hogy "rossz"?

Na látod...

De természetesen nem téríteni szeretnék (I-ten ments!) ,hanem tényeket vázolni. "


Ezzel azt szeretem volna mondani ,hogy nem mindegy ,hogy az embernek milyen helyen van a lelkiismerete.

Emlékszem mikor óvodás koromba ,ha megláttam egy párt ,vagy csak simán két embert csókolózni filmbe ,akkor azt mondták a szüleim ,hogy "disznólkodnak" ,én pedig átvettem azt tőlük ,de viszont később már így később nagy gondot okozott nekem ez a maszturbálással kapcsolatosan ,mivel azt hittem ,hogy "bűn" (akkor még nem voltam humanisztikus zsidó) és ezért mindig azt hittem ,hogy a "pokolba fogok kerülni" és rettentően féltem.


Üdv!"


"Hogy lehet egy valakit kiválasztani?"


Én nem hiszek a "nagy Ő" mítoszba ,én inkább abba ,hogy mindenki rátalál majd a társárra.


(Most ezt lehet ,hogy hülyén/bunkón fogalmaztam meg ,de máshogy nem tudnám)


"Vagy nem kell komolyan venni ennyire. Válni is lehet.Az ember hibázik.megbánni és az élet megy tovább ?"


Attól függ hol.


Üdv!

2016. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!