Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emetofóbia, pánikrohamok,...

Emetofóbia, pánikrohamok, valami módszer hogy egyedül is le tudjam győzni?

Figyelt kérdés

9 éve vagyok emetofóbiás, tehát rettegek a hányástól. Ez kb 3 éve pánikrohamokkal együtt jelentkezik, ilyenkor remegek, majd kiugrik a szívem és nem kapok levegőt. Sajnos a szüleimre nem számíthatuk, szerintük csak kitalálom a dolgokat, terápiára sem tudok elmenni pénz hiányában. Van aki egyedűl túljutott rajta? Kérlek, adnátok valami tanácsot? Eg komolyan tönkre teszi a fiatalságomat, meg akarok szabadulni tőle...

16/L



2016. febr. 3. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak kitalálod a dolgokat, ugyanis ha tényleg komoly bajod lenne, akkor képes lettél volna kábé három kattintással/egy telefonnal kideríteni, hogy egy büdös forint nem kell a terápiához, tekintve, hogy a pszichiáter és a pszichológus is ingyenes TB-re.
2016. febr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a szüleimet hogy győzzem meg?? Amikor felhoztam a témát anyám csak ordibálni kezdett és ütögetni, meg se akarom tudni mi történne hogy titokban eljárok ilyesmikre...
2016. febr. 4. 00:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért, ha fáj a fogad, fogorvoshoz kell menni, nem? Fogod magad, és elmész, ilyen egyszerű.
2016. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyakran van hányingered? Nem értem miért pont a hányástól rettegsz? Ez az ember életében rendkívül ritkán fordul elő. Akkor már inkább a megfázástól, influenzától reálisabb lenne a rettegés.
2016. febr. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez hogy félelem hogy kezdődött? Egy kis előzmény nem ártana.
2016. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valamikor ezer éve egyszer beteg voltam ilyen vírussal, majd rá egy évre megint. Nem volt durva egyszer se, mégis mind a két alkalommal hajnalban keltem fel arra hogy rosszul lettem. Ezután ahányszor felébredtem az éjszaka közepén, azt hittem megint hányni fogok, és szép lassan kialakult a rettegés. Ahogy persze idősebb lettem és többet tudtam meg a dologról, már féltem ha megfájdult a hasam, ha hasmenésem volt, akkor is ha valaki az osztályból vagy a családból hányt. Úgy mosok kezet mint az őrült ahányszor csak szappanhoz meg vízhez jutok, szedek vitaminokat, béres cseppet, betartom a higiéniás szabályokat, de mégis újból és újból előjönnek a pánikrohamaim, szinte minden nap, van hogy bemesélem magamnak a hányingert. Persze már nagyon régen nem voltam beteg, és mégis, egyszerűen képtelen vagyok túl tenni magmát rajta
2016. febr. 12. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan volt hogy jobban lettél a hányástól? Próbáltál már más szemszögből gondolni erre? PL:sokat ettél és hánynod kellett és jobb lett?
2016. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Soha nem fordul ilyesmi elő, mindig figyelek hogy miből mennyit eszek, minden lejárati dátumot megnézek, inni nem iszok, utazáshoz van gyógyszerem, mindig ügyelek arra hogy véletlenül se hányjak ezért nem tudom milyen megkönnyebbülni tőle
2016. febr. 15. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!