Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen megoldás lehetne a...

Milyen megoldás lehetne a Kventiax gyógyszer szedése ellen?

Figyelt kérdés
Ezt a gyógyszert anya alvatlanságra és egy betegségre használja, de még másra is szedik. Az most nem fontos.. viszont ettől édesanyám, annyira "kiüti" magát, hogy miután beveszi hülyeségeket beszél, nincs magánál (bár később nagyjából emlékszik rá), szédül, gyakran majdnem elesik. Múltkor ki kelt az ágyból és annyira szédült, hogy el is esett.. én azt hittem, hogy meg is halt, úgy rohantam oda.. szerencsére nem történt nagy baj, de eltörhette volna a gerincét. Amikor esténként ki megy wc-re akkor én ki mászok az ágyból és nézem, hogy le ne guruljon a lécsőn (ami a wc-vel szemben van) mert olyan állapotban van, hogy csukott szemmel megy a wc felé és tapogatózik, volt, hogy a lépcső előtt 2 lépéssel térítettem el. Szerintetek érdemes szedni ezt a gyógyszert ilyen mellékhatások mellett? Vagy van valami másik megoldás? Már az is segítene, ha valaki együtt érezne velem, mert ez nekem nagyon rosszul esik, hogy bármikor történhet vele valami, én meg nem lehetek mindig mellette.. Próbáltam rávenni, hogy ne szedje, de nem hallgat rám, közben nem is emlékszik amikor segítek neki, hogy ne essen el.. ki tudja mennyi idő, hogy történik vele valami !?
2009. aug. 6. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Vissza kell menni az orvoshoz, és elmondani neki, hogy milyen mellékhatásokat tapasztaltok! Amíg nem tud róla, hogy Anyukádnál nem vált be a gyógyszer, addig nem fog változtatni a kezelésen. A Kventiax betegtájékoztatójában találtam:


"4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, a Kventiax filmtabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.


Nagyon gyakran előforduló mellékhatások (100 betegből több, mint 10 eset): szédülés, aluszékonyság, fejfájás.


Gyakori (100 betegből 1-10 eset): szájszárazság, székrekedés, emésztési zavar, alacsony fehérvérsejt szám, gyors szívverés, gyengeség, kar- és lábdagadás, súlygyarapodás, orrnyálkahártya gyulladás, alacsony vérnyomás álló helyzetben (főleg a kezelés kezdetén. Ez szédülést okozhat, ezért ilyenkor le kell ültetni, vagy fektetni a beteget, ameddig jobban érzi magát).


Nem gyakori (100 betegből kevesebb, mint 1 eset): allergiás reakciók (magába foglalhatja a bőr duzzadását), epilepsziás roham, vérvizsgálati eredmények változása.


Ritka (1000 betegből kevesebb, mint 1 eset): láz, nagymértékű álmosság, izommerevség, erős vérnyomás emelkedés vagy szívdobogás és ájulás; priapismus, sárgaság, emelkedett vércukorszint.


Értesítse kezelőorvosát, amennyiben a mellékhatások közül bármelyik súlyossá válik, vagy ha a felsoroltakon kívül egyéb mellékhatást is észlel."

forrás:

[link]

2009. aug. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hány mg-os tablettát szed és mióta?? Mert mondjuk 100 mg-nál még általában nem jelentkeznek mellékhatások, de pl. 600-nál már jó esély van rá. Ezen felül a szedés első napjaiban erős vérnyomáscsökkentő hatása is van, ami akár ájulást is okozhat, de idővel ez a mellékhatás megszűnik. Ha csak alvászavarra kapta, akkor jobb, ha leáll vele, amíg lehet, mert később az elvonási tünetek miatt már nem fog menni! Ha bipoláris depresszióra, akkor talán jobb lenne más hatóanyagú készítményt felíratni, ha ez ennyire kiüti.

Kérdezz nyugodtan, egyrész én is ilyet szedek, másrészt a gyógyszerész szakmában dolgozom.

2009. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

1.-nek: Nem arról van szó, hogy nem hatna a gyógyszer. Hat, csak sajnos vannak mellékhatások is.. amik igen dúrvák.

2.-nak: Még szedi valamire, betegség nevét nem tudom, de talán olyasmi, hogy öklendezik, Ön biztos tudja.. 200 mg van a dobozra írva és 60 tabletta.


Most is beszéltem vele, hogyha van mellékhatása, akkor abba kéne hagyni a szedését, válasz: "Minden gyógyszernek van mellékhatása." Nem tudom, hogy érdemes-e ilyenen stresszelnem magam, de ha történne valami baja.. akkor nem érdekel inkább vesszünk össze és használjon másik gyógyszert, mint hogy egyszer elessen és tolókocsival vigyem mindenhova élete végéig..(már így is van valami gerinc baja) Egyébként 1 éve szedi talán.. csak miután elköltöztünk máshova egymás mellett van a szobánk és amikor ki megy wc-re látom, hogy úgy jár mint valami részeg.. igazán kiábrándító..


Egyébként még emelett szed 6 gyógyszert.. cukorbeteg és stresszes élete volt.

2009. aug. 6. 21:06
 4/15 anonim ***** válasza:

Napi 1x200 mg nem számít nagy adagnak, de az első napokban én is beszédültem tőle és majdnem elájultam az utcán. Már csak este veszek be 100 mg-ot, ettől valóban jól alszom, de mivel már rég nincs bipoláris depresszióm, abba akartam hagyni, szabályosan, apránként csökkentve az adagot. Sajnos nem sikerült, mert elvonási tüneteim lettek, úgyhogy beleestem a gyógyszer csapdájába. az orvosok pedig sajn os nem partnerek a gyógyszerek elhagyásában...

Ráadásul, ha egyéb központi idegrendszerre ható gyógyszereket is szed, a mellékhatások fokozódhatnak.

Azt nem írtad, mióta szedi, de én csak nagyon indokolt esetben mernék ilyen gyógyszert ajánlani (skizofrénia és súlyos bipoláris depresszió), alvászavarra semmiképp sem!! Persze én nem ismerem a kórtörténetet, és nem vagyok orvos, így nem javasolhatok semmit a véleményem leírásán kívül. De ha ennyire kiüti, mindenképp meg kéne beszélni az orvossal.

2009. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, látom, hogy egy éve szedi. Akkor pedig már nem szabadna ilyen erősnek lenni a mellékhatásoknak. Talán az egyéb mellette szedett gyógyszerek miatt van, lehet hogy van közte olyan, amivel nem is szabadna együtt szedni.
2009. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem depressziós, de hihetetlenül stresszes volt (azóta szedi) és mindenen felidegesíti magát, de még ma is, hiába szedi.. ez a gyógyszer pedig csak estére hat.. hogy ne öklendezzen és tudjon aludni.
2009. aug. 6. 21:24
 7/15 anonim ***** válasza:
Esetleg altatót is szed mellé, és inkább az okozza a mellékhatást, nem lehet??
2009. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát ez a gyógyszer sem stresszre, sem öklendezésre nem igazán való. Másik orvost kéne keresni, aki megfelelő kezeléssel tudna segíteni.
2009. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem szed altatót, mert ettől rendesen elálmosodik.. Leginkább az öklendezésre kapta a gyógyszert. Bár ő még örül neki, hogy ettől a gyógyszertől el is szokott álmosodni.(régebben sose tudott aludni) Oks.. azzal nincs baj, ha ráhozza az aludhatnékot, csak ha éjszaka felkel és kimegy wc-re.. kb. még alszik és úgy jár. Mint valami zombi, nem vicc..
2009. aug. 6. 21:27
 10/15 anonim ***** válasza:
Esetleg elég lenne este 1x100 mg, én annyitól jól alszom és nincs mellékhatása.
2009. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!