Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennétek ha a párotok...

Mit tennétek ha a párotok öngyilkosságot hangoztatna, vagy bele is kezdene egy kísérletbe?

Figyelt kérdés
Elhagynátok,vagy elmeorvoshoz vinnétek és mellette maradnátok segíteni neki hogy jobb legyen az élete ?
2016. febr. 7. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen embertől el kell menekülni, mert nemcsak ő a lelki beteg, de tönkreteszi a környezetében élőket is, te pedig nem tudsz neki segíteni, csak még inkább lefelé ránt.
2016. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első lépésként megbeszélni vele, hogy mi a problémája. Második lépésként orvos. Harmadik lépésként mellette állni. Ha elhagyod, az további sebeket ejt rajta és nagyobb valószínűséggel fogja megtenni. Utána nem fogsz bírni a lelkiismereteddel.
2016. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Beszélgetnék vele. Átbeszélném a konfliktusokat, majd a megoldásokat.

Minden megoldásnak megnéznénk az előnyeit és hátrányait.

Aztán azt is elmondom neki a megoldások átbeszélése után, hogy, az öngyilkossággal zsarolás, akár megteszi, akár nem, egy kóros és önző felfogás, cselekedet, ami csak rosszabbá teszi az ő és a környezet lelkivilágát is és akár végleges szakítás is lehet ettől.

Ha nem tudja / nem akarja megoldani, továbbra is fenyegetőzik, akkor ezt mondanám: "Drágám! Amit mondtál, amit tenni szeretnél, az az önveszélyességi kategóriába tartozik. Így vagy abbahagyod végleg ezt a szándékodat, szándék-kinyilatkoztatásodat és ezentúl mindent átbeszélünk vagy mentőt kell hívjak, mert az öngyilkosság kimondásával te feljogosítottál arra, hogy mentőt hívjak, akik elvisznek pszichiátriára.

Ha hadakozik, továbbra is fenntartja ezt az álláspontját, Te maradj nyugodt és hívd fel a háziorvosát vagy a mentőket.

Beszéld meg vele, többet ne zsaroljon ezzel, mert akkor széthullik a kapcsolatotok.

Ne hozd magad a "megmentő" szerepébe, mert akkor nagy valószínűséggel sokkal kórosabb kapcsolatotok lesz, amiben nem fogod boldognak érezni magad. Támogasd őt, beszéljetek a megoldásokról, ha szükséges, forduljatok szakemberhez, de ha továbbra sem változik, lelkiismeret furdalás nélkül érdemes elköszönni, mert senkinek nincs joga tönkretenni mások életét.

De mint írtam, első lépés (ha még indíttatást érzel) a támogató megbeszéléseitek, megoldások keresésével és egy szóbeli szerződés kötése, miszerint ő többet nem zsarol az öngyilkossággal.

2016. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem,ez elméleti kérdés volt amúgy. Nekem voltak szuicid kinyilatkoztatásaim,és elég furán reagáltak,és elgondolkodtam,hogy én hogy reagálnék,valamint kíváncsi voltam mások véleményére.
2016. febr. 7. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Megbeszélném vele, hogy orvosra van szüksége, keressen segítséget, aztán elhagynám. Képtelen vagyok olyan emberekkel kapcsolatot tartani, akik ennyire lehúznak lelkileg. Mivel elég érzékeny vagyok, könnyen átragad rám a másik ember hangulata, így az ennyire depresszív embereket kerülöm, elengedem őket. Vannak, emberek, akik erősebbek, ők nyilván képesek az ilyen emberek mellett kiállni, kiemelni őket a gödörből. Én sajnos nem ez a típus vagyok..és lehet én vagyok a rossz ember, de mióta megtanultam elengedni ezeket a kapcsolatokat sokkal boldogabb vagyok, könnyebben boldogulok..Képtelen vagyok már állandóan mások miatt aggódni, mások terhét is cipelni..
2016. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Oké!

Ami a lényeg: tényleg senkinek nincs joga bántani, zsarolni a másikat, ezzel ártalmakat létrehozni a másikban, még az öngyilkossági fenyegetéssel sem, ellenben van joga ahhoz, hogy hatékony megoldásokat tanulhasson, ha a konfliktusokat nem vagy nehezen tudja megoldani.

Sok sikert a további - öngyilkossági gondolatoktól, cselekedetektől és kinyilatkoztatásoktól teljesen mentes - boldogabb élethez.

2016. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Voltam ilyen helyzetben. Támogattam, orvoshoz vittem, aztán eltemettem :-(
2016. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oh,sajnálom utolsó :(
2016. febr. 7. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!