Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha mentőt hívnak valakihez,...

Ha mentőt hívnak valakihez, aki öngyilkosságot kísérelt meg, és az illető hadakozik a mentősőkkel meg a kórházban, azzal mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Pl mondjuk egy gyógyszer mérgezésessel mit csinálnak,ha hadakozik ?
2015. dec. 4. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
elviszik,rendőrséggel karöltve
2015. dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szépen magyarosan: Leszedálják, és megmentik.
2015. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Leszedálják.
2015. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszermérgezésre nemigen adnak még plusz szedatívumot..

Ha kell, kihívják a rendőrséget, közösen beviszik, a toxikológián pedig akár le is kötözhetik, ha nagyon muszáj.

2015. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és veszélyeztető betegnek hívják az ilyet, ami fokozott orvosi felügyeletet igényel. (Ellátására plusz pontot számolnak a kórházak.)
2015. dec. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Plusz pont alatt mit értesz ?
2015. dec. 4. 19:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt a pontozást én is csak onnan tudom, hogy megnéztem az Ügyfélkapun a Taj-szolgáltatások alatt a betegéletutamat. Minden vizsgálat, kezelés mellett pontok vannak, gondolom, ennek az OEP felé lehet valami jelentősége.

Mivel egyszer én is voltam agresszíven kiütve, ott szerepel, hogy "xxx pont veszélyeztető beteg ellátásáért".

2015. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiába pontoztok le, akkor is így van,mivel önmagára veszélyes, elviszik, vagy a mentők,vagy,ha ellenáll,rendőrséggel karöltve, zárt osztályra. Kihelyezett bíróság megállapítja utólag,cselekvőképrs-e?
2015. dec. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen. A helyszinen kimossák a gyomrod / hidd el, le tudnak fogni/, majd ha nem akarsz beszállni a mentőbe rendőrt hívnak. Ha a pszichiátrián nem egyezel bele a kórházi kezelèsbe, akkor birói szemle jön, és máris kapsz 30 napot, amit leszedálva szépen eltölthetsz.
2015. dec. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!