Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogok hatása az emberi elmére?

Drogok hatása az emberi elmére?

Figyelt kérdés
Olyan emberek válaszát várom, akik drogot fogyasztanak/fogyasztottak rendszeresen, akik kezdenek függővé válni, vagy akik leálltak vele, illetve olyan embereket is kérdezek, akik környezetében van ilyen ember. Arra volnék kíváncsi, hogy hogyan élik meg az emberek lelkileg a drogozást, a függőséget, hogyan befolyásolja a gondolkodásmódjukat, a látásmódjukat, miként csavar egyet az elmén a drogfüggőség. Szerintem ez egy nagyon érdekes téma, és kíváncsi lennék sok ember válaszára. De őszinte válaszok érdekelnek, tehát olyan ne is írjon, aki a saját képébe hazudik. Köszönöm elrőe is!
2016. febr. 11. 11:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én nem kifejezetten drog, hanem gyógyszerfüggő vagyok, mondjuk az majdnem ugyanaz. Nyugtatót szedek. Szerintem elég annyi, hogy az öngyilkossági kísérleteimet akkor követtem el, amikor szedtem. Most több mint 4 évig tiszta voltam ilyen téren, de pár hónapja megint használom. Azóta megint felerősödtek az öngyilkossági gondolataim (előtte is voltak, de kevésbé "intenzívek"). Persze nem minden gyógyszer/drog van ilyen hatással az elmére, ez csak egy példa.
2016. febr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ha évekig tiszta voltál, miért tértél vissza rá újra? Azt hallottam, hogy egy függőségről nem lehet végleg leszokni, mert mindig ott lesz a kísértés. Dohányosoktól rengeteget hallottam ezt egyébként, meg piásoktól. Köszönöm egyébként a válaszod, és várom a következőt.
2016. febr. 11. 12:01
 3/21 A kérdező kommentje:
Miért hagytad abba? Mi vitt rá arra, hogy eleged legyen és letedd, utána mi vitt rá arra, hogy újrakezdd? Ezen kívül másban változott a szemléleted közben és utána? És most változik valamiben?
2016. febr. 11. 12:01
 4/21 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon nehéz végleg leszokni! Én nem csak gyógyszer, de alkoholfüggő is vagyok. Azt is többször letettem pár hónapra, de mindig visszaestem. Most sem iszom, már négy hónapja, de annak oka van: összeszedtem egy jó kis hasnyálmirigy-gyulladást és ha megint innék, kiújulna. Ezért használok most gyógyszert. Annyi történt, hogy szert váltottam.


Amikor először letettem, a családom miatt tettem.


A szemléletem semmiben nem változott, ha az öngyilkossággal kapcsolatos gondolataimra gondolsz.

2016. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Füvet szívtam napi szinten 3 éven keresztül, meg hétvégente amfetamint vagy kokaint használtam.

Szerettem drogozni, a fű esténként segített lecsillapítani az elmémet, könnyebben elaludtam, teljesen más aspektusból láttam a dolgokat és ez jó volt. Pl. beszívva sikerült megértenem egy csomó olyan összefüggést, amit egyébként elképzelni sem mertem. Az amfetamin meg a kokain felpörgetett + adott egy enyém a világ, minden a legfaszább érzést, csak az afterek, amikor ürült a szer, voltak rosszak, remegés, hányinger, melankólia, szar minden érzés. De ahogy szívtam rá egy kis füvet, rendeződtek a dolgok. Aztán egyszer csak előhozott ilyen pánikrohamokat meg szorongásokat és akkor leálltam mindennel. Nagyon ritkán néha még szívok egy kis füvet, de ez ilyen évente max. 1-2 alkalom. Szintetikust nem mernék már venni, ki tudja mivel ütik fel. Amikor abba hagytam a drogozást (2012) akkor kezdtek teret hódítani a herbál és társai dizájner szarok, fürdősó, meg kristály, aminek senki sem tudta, hogy milyen hatása lesz, de főleg milyen mellékhatása. Van ismerősöm, aki a zárt osztályon van már 3 éve valami dizájner hallucinogén miatt. Egyszerűen úgy maradt. Sokat tudnék mesélni, de nem tudom, hogy mire vagy kíváncsi, ha gondolod írj privátot, vagy kérdezz itt, megosztom szívesen a tapasztalataim. Annyit elmondhatok, hogy semmit sem bánok, minden jó volt úgy, ahogy volt, sem lebeszélni, sem peig rábeszélni nem szeretnék senkit semmire. Egy biztos, örülök, hogy így alakult, hogy le tudtam jönni a szerről és kimaradtam a dizájner hullámból. Illetve, kétszer véletlenül használtam én is dizájner drogot, herbált és valami biokólát vagy mit, na az odab...szott rendesen, a dizájnert senkinek sem ajánlom soha semmilyen körülmények között.

2016. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#4, nem arra, hanem magával a cuccal kapcsolatos nézeteid. Mi volt az a tényező, ami rávett arra, hogy egyre többet és többet akarj?
2016. febr. 11. 12:35
 7/21 anonim ***** válasza:

Egyrészt hozzászokott a szervezetem és ugyanannak a hatásnak az elérésére több kellett (ez nyilván nem újdonság), másrészt a depresszióm, amit ráadásul maga a cucc még jobban erősített. Ez egy ördögi kör: depresszió ellen kell a cucc, aztán ha használod, még depressziósabb leszel, ezért még több cucc kell.

Amúgy nálam volt olyan is, hogy gyógyszer és pia is ment egyszerre. Na akkor volt az, hogy irány egy terápia, mert ez nem játék. Ott szépen mindkettőről leszedtek. Az elvonási tüneteket senkinek nem kívánom. Akkor volt az, hogy 4 évig nem használtam gyógyszert, de a piálásba szinte rögtön visszazuhantam.

2016. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszod, hasznos volt nagyon. :)
2016. febr. 11. 12:59
 9/21 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle drog van és nem törvényszerű, hogy függőséget alakít ki. Kérdésedből pedig az jön le, mintha ezt alapnak vennéd. A hallucinogénekre például nagyon nem jellemző a függőség. Amúgy az alkohol, nikotin és a gyógyszerek is drogok. Legálisak, de attól még konkrétan, defínició szerint is drogok. Tehát igazából aki rendszeresen kávézik, arra is rálehetne mondani, hogy drogfüggő, mert az. Ezt csak azért mondom, hogy lássátok, hogy azért ez egy sokkal árnyaltabb dolog annál, min hogy van a "drog" ami rossz, meg függővé tesz, meg tönkretesz.
2016. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy okos vagy, de egy szó nélkül nem állítottam, hogy a kávé, a cigi, vagy akár a cukor ne lenne drog. Dehogynem, az méginkább függővé tesz, hiszen a mindennapokban élünk vele a legtöbben és legális.

Valóban nem törvényszerű, hogy függőséget alakítsanak ki drogok, ezért nem is általánosítottam, hanem olyan emberek válaszát vártam, akik érdemben hozzá tudnak szólni a témához. Illetve azt még hozzátenném, hogy nem emeltem ki, hogy milyen drogra gondolok, tehát simán hozzászólhatott volna eddig olyan is, aki úgy érzi, hogy cocacola függő. :)

2016. febr. 12. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!