Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogok hatása az emberi elmére?

Drogok hatása az emberi elmére?

Figyelt kérdés
Olyan emberek válaszát várom, akik drogot fogyasztanak/fogyasztottak rendszeresen, akik kezdenek függővé válni, vagy akik leálltak vele, illetve olyan embereket is kérdezek, akik környezetében van ilyen ember. Arra volnék kíváncsi, hogy hogyan élik meg az emberek lelkileg a drogozást, a függőséget, hogyan befolyásolja a gondolkodásmódjukat, a látásmódjukat, miként csavar egyet az elmén a drogfüggőség. Szerintem ez egy nagyon érdekes téma, és kíváncsi lennék sok ember válaszára. De őszinte válaszok érdekelnek, tehát olyan ne is írjon, aki a saját képébe hazudik. Köszönöm elrőe is!
2016. febr. 11. 11:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem értem mit szeretnél kérdezni. Nagyon sok éven át drogoztam, függő vagyok a mai napig, csak olyan aki épp nem használ semmit. Olyan kijelentést tenni hogy végleg leállni nem lehet. Próbálom elmagyarázni érthetően, csak egy kicsit olyan dolog ez mintha egy amputált lábú emberrel próbálnánk együttérezni abban mi a fantomfájdalom. Valószínűleg nálam a genetika is közrejátszott, gyerekkoromban legnagyobb élmény volt forogni körbe-körbe és a végén kiájulni. Ha rákattantam egy mesére vagy könyvre ha valaki megzavart dühkitöréssel reagáltam. Minden ember életében vannak problémák, és van egy eszköztáruk amikkel a problémákat meg tudja oldani. Egy függőnek nincs lehet szó a legkisebb apróságról vagy bármiről ő megy betépni. Van a használat, és most nem célom leírni milyen érzés. Jár vele egy elvonás, amit még túl is lehet élni. Na de ott a kattogás (az adott szer hiánya) ez egy életen át kíséri egy függőt, és ha nem küzd napi szinten a tisztaságáért akár 10 év múlva is visszaeshet. Nem beszéhetünk olyanról, hogy leálltam örökre, csak azt lehet nézni, hogy ma sem használtam. Mindenre figyelni kell magammal kapcsolatban, ne anyagozzak a munkával, vagyis ne fektessem bele azt a hatalmas nagy energiát a melóba amit a drog megszerzéséért hajtott. Hogy miért nem? Mert akkor baj van ha valami gond folytán elvesztem a munkámat és marad az üresség. Akkor lehet megyek és veszek anyagot, utána ember legyen a talpán aki megtalál. Lényegében tilos kompenzálni bármivel a munkát csak példának írtam. Semmit sem lehet túlzásba vinni és semmit sem lehet a drog pótlására használni. Abból visszaesés lesz. Önismeretet kell fejleszteni és elfogadni, hogy van egy betegségem ami életem végéig elkísér, és folyamatosan meg kell küzdenem a tisztaságomért, ha nem teszem visszaesek. Magas lóról lehet csak nagyot esni, minél jobban összeszedem magam annál veszélyesebb egy visszaesés. A "kollégák" az utcán ugyanúgy meg fognak ismerni, elég a kézmozdulatokat nézni vagy a testtartást vagy bármit. A drog ott lesz továbbra is minden utcasarkon, láthatok rengeteg betépett embert. Megállni nehéz, hogy a kezemben van a telefon, kerülgetnek a dealerek az utcán és a zsebemben a pénzem. Itt a kihivás része, maradjak tiszta, minden nap. Kérdezz nyugodtan.
2016. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 TOP1ANSWER ***** válasza:
Használtam többféle drogot, függő soha sem voltam és az elmémre és az életemre kizárólag pozitív hatással volt. A tömeggondolkodás helyett a saját gondolkodásod, ízlésed, véleményed tör ki, olyan mintha egy szoftvert feltörnél és bármit kezdhetnél vele, nincsenek korlátok. Olyan dolgokra jössz rá amelyek végig ott voltak előtted de Sosem vetted észre. Meglátsz összefüggéseket dolgokban amit egyébként soha nem láttál meg... Összegezve egy inteligens emberre aki nem hajlamos függni egy szerre, fűre , annak rengetek pozitívat tud adni :)
2016. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Utolsó: Értem amit mondasz és igazat is kell adnom,mert ezt én is így látom. És valóban vannak emberek, akik könnyebben függnek rá dolgokra, nagyon kíváncsi lennék, hogy ez miért van. Más lehet a felfogásuk? Vagy a szervezetük? Fura ez, mindenesetre valóban érdekes. Amíg az ember képes birtokolni valami, használni valamit, és nem fordul meg a helyzet, addig valóban nincs gond. :)

2016. febr. 25. 09:24
 14/21 TOP1ANSWER ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Nézd meg YouTube on azt a videót hogy : Everything what you think about addiction is wrong. A függőséget nem a szer alakítja ki hanem egy kiegyensúlyozatlan környezet amiben nem érzed jól magad. Ha rendezett az életed nem drogba menekülsz, hanem időnként egy extra élményt ad és Ennyi, nem leszel függő
2016. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, és így belegondolva mennyire igaz... erre még nem is gondoltam, pedig elég egyértelmű. Köszi! :)
2016. febr. 26. 14:15
 16/21 TOP1ANSWER ***** válasza:
100%
éppen ezt sokan nem látják be, igazából az illegális drogokról sokan semmit nem tudnak, mert csak a szüleiktől hallották hogy ne csináld, mert rossz, lecsúszol stb.. a "drog" nem rossz úgyan úgy meg lehet tanulni használni mint az alkoholt, ami szintén drog és nem kéne a kettőt külön kezelni, abszurd hogy az egyik legális míg a másik illegális, aminek nem élettani hatások az okai hanem kizárólag politikai. Rengetegen használnak illegális drogokat , olyanok akikről sosem gondolnád, mert sikeresek, jó életük van rendezett háttér , barátok, és éppen ezért róluk nem fogsz tudomást szerezni, hanem a problémás személyiséggel rendelkező emberekről akik lecsúsznak, hiszen az szemmel látható. és ezekért nem a drogot kell hibáztatni, hanem azt aki nem tudja kezelni. ez a valóság. És elképesztő hogy a felnőtt emberek 80% elképesztően buta primitív, és kettővel előrébb nem lát, hanem tiltsuk be például a füvet, aztán ömöljön ránk kínából a dizájner szar amitől biztosan egészségkárosodást szenved egy rendszeres használó. Egyszóval, aki akar drogot használni, nőjön fel hozzá, ne bűntessék azt a ki drogozik, ne legyen illegális, ezáltal szűnjön meg a mafia fő bevételi forrása. A sz@r drogpolitika következménye rengeteg háború, állami pénzek ablakon való kiszórása, és a dizájner terjedése amire egész falvak kattannak rá.. nagyon sok gondolatom lenne még a témával kapcsolatban, ha gondolod kérdezz nyugodtan
2016. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Megtanulni hasznalni? Ne haragudj, de azt ugy nevezik hogy tolerancia. Ami a fuggoseg elso jele. Nem olyan intenziv a hatas. Kezd hozzaszokni a szervezet. Ha te azt allitod, hogy a fuggoseg egyenlo a lepukkantsaggal akkor kb annyi infod van mint annak aki kulonvalasztja az alkoholt az anyagtol. Nem az szamit, hogy legalis vagy illegalis hanem az, hogy vannak emberek akik a feszultseg okozta gatat csak anyaggal tudjak oldani. Amit te leirsz pont ez. Betepsz es mintha megvilagosodnal. Hirtelen kreativ leszel. Azert jo ha tudod hogy a drog csak olyan kepessegeket tud kihozni valakibol amivel alapbol rendelkezik. Csak van a kisebbrenduseg, a szorongas es a felelem. Na ezt oldja fel az osszes drog. Hasznald ha akarod. Ki vagyok en hogy beleszoljak? Nem szamit ki mit mond. Ha te ugy gondolod neked igy jo es a drog artalmatlan akkor hasznald. Par ev mulva azert vallalj a dontesedert felelosseget.
2016. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 TOP1ANSWER ***** válasza:
Hülyeség az utolsó válasz. Tegyük fel, megtanulsz síelni biztonságosan, megtanulod a technikáját, milyen pályára mehetsz a tudásodgoz mérten és utána havonta vagy félévente viszonylag nagy biztonságban élvezheted a sportot. Van a másik oldal : Kikerülsz a sípályára valamilyen oknál fogva, pl:haverokkal elmentek.. Nem tudod hogy kell síelni, kimerészkedsz nehezebb pályákra, esel-kelsz--> sérülés. A következtetést levonhatod.
2016. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 TOP1ANSWER ***** válasza:
És nem mondtam hogy ártalmatlan,de nem a drog a káros hanem a hülye használata.. Kipróbálás és rendszeres fogyasztás között van különbség.. Kipróbálni többet kipróbáltam,de füvezni szoktam csak, a kávén kívül ez a másik drogom és köszönöm jol megvagyok :)
2016. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 TOP1ANSWER ***** válasza:
Nyilván valóan drog válogatja, hogy milyen rendszerességgel szabad használni. Illegális drogokon belül a füvön kívül nem ajánlatos mást egy hónapban többször használni mert az élettani hatásukból következtethetően lehetnek egészségre gyakorolt negatív hatásaik.
2016. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!