Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult anorexiások! Mennyi...

Gyógyult anorexiások! Mennyi ideig tartott amíg teljesnek mondhattátok a gyógyulásotokat? Megjött a menstruációtok újra? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Egy éve van evészavarom, bulimiával kezdődött aztán jött az anorexia, kb 500-700 kalórián éltem. Jelenleg 45 kiló vagyok 165cm-hez, ami elméletben kevés, de én sajnos nem látom magamat soványnak (kövérnek sem!). Egy hónapja álltam rá a normális étkezésre, nem tagadok meg magamtól semmit, mindenból mértékkel eszem, úgy gondolom, ha semmiben nem szenved a szervezetem hiányt, nem érzek majd késztetést a falásra utána pedig a koplalásra. Napi 1600 kalóriát fogyasztok Észrevehetően jobban vagyok, sokkal pozitívabb lettem, a közérzetem is jó, van bennem energia, ezelőtt még a lépcsőn se tudtam felmenni, most meg néha csak úgy elkezdtek táncikáli, mint egy idióta:D A testem is jó jeleket küld, megállt az őrült hajhullás és a bélműködésem is beindult. Eddig kb másfél hetente volt székletem, mostanában 1-2 naponta. A mérleg azonban nem mozdul...se fel, se le. Pedig a célom az lenne, hogy újra menstruáljak, mert a koplalás óta nincsen vérzésem(8-9 hónapja). Tudom, hogy ehhez híznom kell, és izomban szeretném felszedni a kilókat, a célom 53. Ezt reálisnak és egészségesnek is találom. Nektek mikor jött meg újra a menstruációtok a rendes étkezéstől számítva? Mit tanácsoltok a hízáshoz?

2016. febr. 14. 22:26
 1/1 anonim válasza:
Szia! Én is anorexiás voltam, de sikerült meggyógyulnom. Én mindig nagyon vékony voltam, már az anorexia előtt is, így nekem elég alacsony súlynál már visszaállt. Ha koplalsz, nem fog menni! Én 1700-1800 kalóriányit eszem minden nap. Mikor visszahíztam az eredeti súlyomra, nem jött meg rögtön, kb. egy fél évnek el kellett telnie. Azt tanácsolom, hogy figyelj nagyon, vigyél be megfelelő mennyiségű zsírt is! Nekem sokáig azért nem jött meg, mert ugyan normális mennyiségeket ettem, de semmi zsírt nem...Hidd el, ha már lelkiismeret-furdalás nélkül mindenfélét meg tudsz enni, előbb-utóbb újra msg fog jönni. Csak várj türelmesen! :)
2016. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!