Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Mirzaten antidepresszáns...

A Mirzaten antidepresszáns minden esetben hízást okozhat idézhet elő, mellékhatásként?

Figyelt kérdés

Most írta ki nekem az orvos, főképp alvászavarra.

Rákérdeztem, de semmilyen negatív mellékhatást nem mondott. De a neten rákeresve bizony a hizást látom sokan megemlítették.

No nekem ez nagyon nem hiányozna. (173cm/67 kg)

23/L


2016. febr. 18. 12:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Persze hogy azt mondja hogy nincs,különben becsődölne a gyógyszeripar!

Ezek a tipusú gyógyszerek köztudottan mellékhatásként hizást okoznak elég nagy %-ban. Nem csak ez. Nézhetjük a Fevarint,Cymbaltát, Mianserin Mercket ill bármely depresszióra való szorongásgátlót.

2016. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Na, ez nagyon nem jó hír... :(

És ha nem eszem többet (akár a majdan megnövekvő étvágy ellenére sem), jobban odafigyelek az adagokra, sőt, a mozgást magasabb fokra kapcsolom.


Ettől függetlenül is?

2016. febr. 18. 12:27
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Hát, nem maga a gyógyszer okozhat hízást, hanem a javuló kedélyállapot miatt az ember többet eszik, nagyobb az étvágya, és a szervezet is jobban feldolgozza, mint stresszes időszakban.

Nincs genetikai kövérség, de vannak, akik hízékonyabbak, nekik gyógyszer nélkül is oda kell figyelni, a másik csapat pedig gyógyszerrel sem fog hízni.

Rendszeres, egészséges étkezés, sok mozgás, és nem lesz baj, sőt, akkor még a gyógyszert is elhagyhatod. Hosszú távon egyébként sem szabad szedni, és alapvetően nem is megoldás az alvászavarra az antidepresszáns. Én a helyedben el sem kezdeném szedni.

2016. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Este kiüt ,másnap leviszi a vérnyomásod ,kóvályogsz,és persze hízol.Sok antidepi hízlal de ez különösen,inkább az anyagcserét lassítja,meg a felszívódást javítja nem az étvágyat növeli.Sport persze segíthet.

Mondjuk legalább szexuális diszfunkciót nem okoz mint a legtöbb .Alvászavarra amúgy nem tudom miért ilyet írnak fel.

2016. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy kiüt! Vigyázz vele, ne hétköznap vedd be ha iskolába, vagy munkába jársz. Én egész pici adagot vettem csak be, és úgy feküdtem tőle, mint egy darab fa. Nagyon nagy étvágyat csinált nekem. Mondjuk én le voltam nagyon fogyva. Rövid ideig tudtam csak szedni, mert a májfunkciós értékem elrontotta.
2016. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem és több betegtársamnak a kórházban is olyan étvágyat hozott, hogy egész nap szó szerint zabáltunk. Kegyetlen volt. Szerencsére hamar másra váltottak utána...
2016. febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Senia válasza:
Igen...sajnos az antidepresszánsok ilyenek..tapasztalat... nkm is azt mondták, h nem fogok hízni tőle...de egy-két hónap alatt 6kg úgy felszaladt mint a fene..igaz többet ettem..foly édességet azt kívántam de nagyon....viszont amikor abbahagytam visszafogytam..sőt vékonyabb vok mint azelőtt... 24/l
2016. febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

Egyik antidepi sem okoz hízást. A kaja okoz.

Ha nem bízol benne, hogy tudod, mennyi az annyi, minden 2.nap ráállsz este a mérlegre és figyelsz. Ha több, mint +0,5 kiló a különbség, akkor kevesebbet kell enned. Ennyi a titok.

2016. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem tudom, mihez kezdjek...

Elég elriasztó amiket írtok, a gyógyszerrel járulékos súlygyarapodásról.

Biztos hogy drasztikus az étvágynövelő hatása?

2016. febr. 18. 23:01
 10/17 Senia válasza:
Nálam elég drasztikus volt....alapból nem vok egy nagy evő, de akk foly zabáltam... az édesség olyan volt nkm mint a drog...egyfolytába csokis dolgokat akartam enni minél csokisabb, minél krémesebb annál jobb...
2016. febr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!