Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns miatti remegés...

Antidepresszáns miatti remegés megszűnik, vagy csökkenteni kell az adagot?

Figyelt kérdés
Zoloft oldatot szedek 2 hónapja pánikra, 50mg -ig kellett felemelni az adagot, amit jól is toleráltam. Az utóbbi időben viszont belső remegés, kézremegés jött elő mellékhatásként. Ilyenkor csökkentés, vagy gyógyszerváltás lehet a megoldás?

2016. febr. 9. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A Zoloft nekem is ezt okozta. Az SSRI azért okoz ilyen tünetet nálad, mert túlpörget. Valószínű nem az szerotonin hiányzik a szervezetedből. Ha nem jól tolerálod, akkor a többi SSRI hatóanyagú is ugyanezt fogja okozni.
2016. febr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Antipszichotikum adag változtatást minden esetben csak az orvosoddal ( és nem a gyk val) konzultálva szabad megejteni. Ahogy írod még nagyon elején vagy a kúrának. Talán most kezd hatni a gyógyszer. Ha rosszul tűröd, fordulj az orvosodhoz. Mellesleg én is Zoloft oldatot szedtem, rivotrillal. Neked nincsen nyugtatód?
2016. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van nyugtatóm, 4 * 0,5 mg Xanax -ot szedek, a vérnyomásom is normális volt (120/80), nem érzem magam túlpörgetettnek; viszont ez a remegés nagyon furcsa...

2016. febr. 10. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Tudom nem mostani kérdés de megszűnt a remegésed? 1 hete szedek antidepit és ugyanez a tünetem van.
2016. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne hogy mizu?
2023. nov. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!