Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik könyv segíthet a...

Melyik könyv segíthet a legtöbbet akkor, ha meg akarom változtatni a személyiségemet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 23. 11:52
 1/8 anonim válasza:
A telefonkönyv... de ahhoz kell egy szadista is, aki ütlegel vele.
2016. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ne már, komoly a kérdés... A pasi akiért teljesen odavagyok, azt mondta, hogy "nagyon jó nő vagyok", de a személyiségem Neki "sok(k)..." Ennek van alapja, és eldöntöttem, hogy meg akarok változni.
2016. febr. 23. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Tele van személyiségfejlesztő könyvekkel a könyvtár, menj el és lapozz bele néhányba. Amelyik a legjobban megszólít, azokat olvasgasd.


Egyébként az ember nem tud parancsszóra változni, mivel mindennek ideje van, a változásnak is.

Majd lesz olyan pasi, aki úgy fogad el, ahogy vagy.

2016. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként mi a gond a személyiségeddel?
2016. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Többek között az a gond, hogy akaratos, önfejű, makacs, rámenős, "erőszakos" stb. vagyok, ez részben a munkámból adódik, részben abból, hogy kicsi koromban elkényeztettek, minden úgy volt, ahogy én akartam kb... és ez folytatódott felnőtt koromban is... :( Eddig egész jól elvoltam így is, ez a férfi az első (és egyetlen) ember, akinek a kedvéért változni szeretnék...
2016. febr. 23. 12:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez nem kell könyv. Tudod, mi a gond, tehát amikor előjönnek a "szuper" tulajdonságaid, akkor állj meg egy pillanatra és ne ösztönből, azonnal cselekedj, hanem tudatosan gondold át, miért is rossz, amit éppen mondani, vagy csinálni készülsz.

A felismerés lehet, hogy menni fog, de a változás nem biztos. Ugyanis nem a másikért kell változni, hanem önmagunkért, ez belső igény kell, hogy legyen.

2016. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez is probléma, hogy "álljak meg egy pillanatra..." türelmetlen is vagyok... mindent azonnal/egyszerre akarok... Belső igényem is van a változásra, de kizárólag saját magamért nem tenném meg. Ez a pasi az egyetlen a világon, akiért igen... De félek,hogy nem fog sikerülni... :(
2016. febr. 23. 12:56
 8/8 anonim válasza:

/ elnezest az ekezetek hianyaert / Csatlakozom az elöttem szolohoz, ehhez nem kell könyv. Te magad mär fel is soroltad, hogy miben szertnel vältozni, tehät van rälätäsod önmagadra es van nemi önkritikäd is. Ez nagyon jo kiindulasi alap, innen mär csak a következöket tartsd be.

1.Nyugalom - Higgadj le, alakits ki egy nyugodtabb legkört a lelkedben. ( Ez azert fontos, mert nyugodt lelkiällapotban jobban eszre veszed az aprobb jeleket önmagadon. Egy zaklatott, kapkodo ember csak toväbbi örvönyeket kelt maga körül.)

2. Figyelem - figyeld önmagad es a vältoztatni kivänt tulajdosägaid. Es persze figyeld a környezetedben elöket is.

3. Türelem - legy türelmes önmagadhoz is mäsokhoz is.

4. Elfogadäs - fogadd el magad igy is, ne egy görcsös ällapotbol akarj vältozni.

5. Szeretet - probälj mindent a szeretet legköreböl megoldani.

Halgass jobban a szived es a lelked szavära.

Beszeld meg a barätoddal is, hogy miben vagy "sok". Az okos ember az epitö jellegü kritikät mindig megfontolja.

Sok sikert kivänok a vältozäsodhoz.

2016. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!