Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok olyan könyveket...

Tudnátok olyan könyveket mondani, amelyek a kitartásról szólnak vagy megtanítják, hogy legyél kitartó?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm

2016. febr. 22. 21:37
 1/3 anonim válasza:

/Elnezest az ekezetek hianyäert./ Nagyon fontos es sarkalatos, sokakat erintö temät vetettel fel. Hiszen a kitartäs, vagyis a motiväcio meglete vagy hiänya nagyban befolyäsolja az eletminösegünket. Evekig hihetetlen hajtoerövel vegeztem a különbözö tevekenysegeim, nem volt semmi sem lehetetlen szämomra. De ez a hajtoerö hirtelen eltünt. De hovä ? Ezt kerestem kutattam, tudomänyos kutatäsokat olvastam, utäna neztem az agyban lezajlo biokemiai folyamatoknak is, de hasznälhato informaciot nem talältam. Talän ha megirnäd, hogy neked mihez hiänyzik a kitartäsod es kielemezzük, akkor közelebb kerülünk a megoldäshoz. En arra jutottam, de ez csak az en velemenyem, hogy minden a gondolatainkon mulik. A gondolatainkat kell

megeddzeni. Pl: reggel futni szeretnek, akkor mär elözö este elhatärozom, hogy reggel 6 orakor ebresztö es inuläs. Mäs alternativa nincs. Minden azon mulik, hogy az agyadat milyen erövel "programozod" be az adott feledatra. Ha ugy gondolom, hogy csak akkor megyek futni, ha kedvem lesz, biztos, hogy benn maradok az ägyban. Tehät ha megprobälom összeszedni a fogalmakat, melyek a motiväciot erösitik: meghatärozom a celom, összeällitom a hozzä szükseges programot, elszäntsägot gyüjtök, es szerintem mindennel fontosabb a gondolati energia. Hogy sokat gondoljak napközben is a celomra, hiszen ahol a gondolat ott az energia. Pl Nagyobb esellyel valosul meg a futäsom, ha naponta tizszer gondolok rä, mintha hetente csak ketszer jut eszembe. Valahogy igy lehet ez, ha nem is annyira tudomänyos, de sokszor a jozan paraszti esszel többre megyünk, mintha kiolvasnänk 5 könyvet. Ha gondolod irj bövebben, ha konkretumot irsz könnyebb segiteni.

2016. febr. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Anikó!


Nem én írtam ki a kérdést, de a válaszoddal nekem nagyon sokat segítettél! Köszönöm szépen!

2016. febr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tényleg elgondolkodtató amit írtál és fogyással kapcsolatos kitartásra gondoltam, sportra igen. Mindenképpen írok! :)
2016. febr. 23. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!