Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a gyógyszerből dupla...

Ha a gyógyszerből dupla adagot veszek, az jobban emelheti a pulzust?

Figyelt kérdés
Az orvos emelte a ripedon adagot félről egyre. Viszont négy hónapig szedtem a fél tablettát, azóta 90 felé ment a pulzusom. Előtte nem foglalkoztam vele, de mikor háziorvosnál voltam más miatt akkor mérték és akkor mindig 90 felett volt. Mostanában kezdtem foglalkozni vele, magamnak számoltam, akkor is 90 körül volt vagy 95, de most már nem is tudom számolni mert ráizgulok erre. Ha az emelt adagot szedem, az jobban emelheti?

2016. márc. 3. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem ért a gyógyszerekhez, önmagától ne változtasson az adagoláson. A dózis változtatásával nem egyenesen arányos a kapott válasz. Ráadásul a mellékhatásokkal is számolni kell.
2016. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oda van írva hogy az orvos emelte, nem én magamtól találtam ki.


"A dózis változtatásával nem egyenesen arányos a kapott válasz."


Ezt a részét viszont nem értem. Ezt hogy érted?

2016. márc. 3. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod felső értéke lehet lemegy a gyógyszer miatt, és ez emeli a pulzusodat. Ezt csak feltételezem, de jó lenne ha visszamennél a gyógyszert felíró orvoshoz.
2016. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom a legutóbb rendben volt, csak néha van 100 alatt, de inkább 110 körül szokott lenni. Hát már négy hónapja szedem a gyógyszert és 17-én kell majd mennem.
2016. márc. 3. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen alacsony a felső értéke a vérnyomásodnak, akkor a pulzus felmegy, mert kompenzálja a felső értéket. Azért tudom, mert nekem is ha alacsony, akkor emelkedik a pulzusom. Nem merek ajánlani rá semmit, mert ez amit te kaptál egy antipszichotikum. Én galagonya virágos hajtásvég teát szoktam inni. Lehet kapsz pulzuscsökkentőt, vagy csökkentik a gyógyszered adagját.
2016. márc. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát az én adagomat nem lehet csökkenteni. Pont most emelték amúgy, pedig elmondtam az orvosnak, ő nem zárta ki hogy a gyógyszer okozza. Azt mondta 100-ig normális, ha afelé megy akkor szóljak. De engem akkor is zavar.

Na meg mikor nem szedtem átlagban 75 volt, de valóban volt olyan, mikor kicsit feljebb ment 80 felé, de pl mikor sürgősségire kerültem, akkor volt olyan 90-100 között. De akkor izgalmi állapot miatt gondolom.

2016. márc. 3. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, 90-100-al sürgősségire? Én többször is 130-150 közöttivel kötöttem ki az ügyeleten... 90-100 az semmi.
2016. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem voltam sürgősségin vele.
2016. márc. 9. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!