Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan egyre rosszabb...

Mentálisan egyre rosszabb állapotban vagyok, úgy érzem, kezdek megőrülni. Mik ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

A közelmúltban olyan dolgok értek, és olyan iramban jöttek a rossz dolgok, hogy egyszerűen nem tudtam feldolgozni mindent. Legalábbis szerintem. Két haláleset a családban, a maradék család folyton balhézik, munkahelyen is olyan stressz ér, nem szeretném részletezni, de a lényeg, hogy sehol nincs nyugtom. Se otthon, se a munkahelyemen, se éjszaka az ágyban, mert rémálmok gyötörnek... Mellesleg olyan szintű depresszióm van, hogy egyáltalán nem félek a haláltól.

A lényeg, hogy ezt a sok negatívumot már nem tudom ép ésszel kezelni... Régóta nem tudok sírni sem, bármennyire rosszul érzem magam... Csak a pulzusom van folyamatosan az egekben, és most jönnek a mentális tünetek: Egyszerűen néha azt érzem, hogy azt se tudom, hol vagyok. Nehéz leírni ezeket a tüneteket, de olyannak mondanám talán, mint a lázálmokat. Teljesen értelmetlen gondolatok kavarognak a fejemben, néha hosszú perceken át csak bambulok magam elé, és saját elmém süllyesztőlyébe kerülök. Deja-vu szerű gondolatok törnek rám, (ezt is nehéz elmagyarázni), néha piszkosul logikusnak tűnnek dolgok, tisztán látok, mintha rájönnék valamire, de aztán néhány másodperc mulva TELJESEN ELFELEJTEM, hogy mi is volt ez a gondolat, mi volt az a nagy rájövés, mert az előző pár másodperc kiesik, csak a kétes hangulat marad utána. Éjszakánként nem tudok aludni, napközben viszont olyan álmos vagyok, hogy bezuhanok az ágyba, és másodperceken belül félálomba találom magam, persze a pulzusom valami miatt ismét az egekbe szökik. Meg amúgy... Mintha sosem tudnék aludni rendesen, minta örökösen félálomba lennék. Rémképek, kényszerképzetek gyötörnek, korábban csak filmekbe láttam olyat, hogy valaki úgy ébred fel az ágyból hirtelen, mintha zsinóron rántanák fel, na, nekem ez egyre gyakrabban van, és úgy izzadok, mintha 40 fokos lázam lenne. Az alvásparalízis már szinte mindennapos, folyton melegem van, aztán fázom, tegnap például az egy fokba, hajnali kettőkor mentem ki félmeztelenül futni az utcára, mert le akartam kicsit hűteni magam. Csak világosban tudok aludni, mert ha sötét van, nem látom a szobát, akkor nem tudom, hol vagyok, és iszonyú pánikhangulat tör rám... Igen, néha hirtelen csak elkezdek félni dolgoktól, a sötéttől, a hangoktól, ilyen korábban sosem volt.

Hát nagyjából ennyi, nehéz leírni ezeket a tüneteket, de remélem sikerült azért, a lényeg, hogy ezek a dolgok egyre erősödnek, egyre sűrűbben fordulnak elő, és még most szeretnék erre megoldást találni, amíg még tudom, mi a helyes...



2016. márc. 5. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd ,családi tragédiák és napi stressz együtt mindenkit megviselne. Ez úgy dolgozható fel a legkönnyebben, ha szabadidődben megkapod a testi, lelki szeretgetést plusz még egy kis mozgással is kihajtod magadból a gőzt.
2016. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát a mozgással nincs is baj, többféle sportot űzök napi rendszerességgel, azok ha kis időre is, de jót szoktak tenni, viszont az a baj, hogy közel s távol senkim sincs... Minden problémámmal egyedül kell szembenéznem.
2016. márc. 5. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó pszichológust, aki segít feldolgozni a gondjaid.
2016. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Ezeket a lelki nehézségeket, szenvedést szellemi szinten meg lehet oldani. A nehézségeid arra indíthatnak, hogy elkezdj keresni szellemileg.


Nekem a keresztény vallás segített, annak felismerése, hogy létezik gondviselés, ha Isten felé fordulunk.


Megpróbálhatod olvasgatni a Zsoltárok könyvét, kinyitod valahol és egy-egy részt elolvasol. Hátha megszólít.

Rövidebb távon gyógyszert is szedhetsz emellett, hogy segítsen a negatív időszakot átvészelni.


És persze egy pszichológus, akivel megoszthatod a nehézségeid, amit nem tudsz senkivel megbeszélni. Maga a nehézségek megfogalmazása, kibeszélése magadból gyógyító hatású. Én is jártam anno, amikor nagyon közel kerültem az öngyilkossághoz (kb. ezzel párhuzamosan történt, hogy a Zsoltárok könyve segített mélyebb szinten megérteni a kereszténységet). A hölgy akihez jártam nem volt hívő, viszont empatikus volt és hasznosnak érzem azt a 4-5 hónapot amíg jártam.

2016. márc. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
Gondoltál már arra,hogy kimész kapálni? A hagymát már lehet duggatni. Fel kell ásni a földet előtte, hogy jó porhanyós legyen. Megetetni a tyúkokat, kiganézni a disznókat? Az,hogy mással tudok foglalkozni és a maguk módján meghálálják engem mindig megnyugtat. Nincs idő depresszióra.
2016. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!