Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Mégis beteg...

Mi van velem? Mégis beteg lehetek?

Figyelt kérdés

Előre is szeretnék bocsánatot kérni az össze-visszaságért, és az esetleges helyesírási hibák miatt!


Több mint egy hónapja elég pocsékul vagyok. Feb. 29-én bántottam magam először. Körzővel.

Főleg akkor érzem rosszul magam, mikor hazaérek, de ez az érzés estére erősödik fel igazán. Úgy érzem egyedül vagyok, senki sem szeret, mindenkinek jobb lenne nélkülem. Vannak barátaim, de ez nem változtat az érzéseimen. Az utóbbi egy hónapban (főleg első két héten) szinte fizikai fájdalmat éreztem... Rengeteget sírtam. Hogy miért, nem tudom. Egyszerűen csak jól esett.

Utálom magam. Szar ember vagyok. Sírás közben mindig két gondolat járt a fejemben. Az egyik az, hogy véget kellene vetni a szenvedésemnek, mindenki jobban járna, ha én nem lennék. Biztos sokan örülnének is, ha végre meghalnék.

A másik meg az, hogy mi van ha ezzel fájdalmat okozok a szeretteimnek? (Tudom, elég valószínű.) Ráadásul annyi mindent szerettem volna még csinálni az életben...

Majd középiskola után egyetemre menni, jó munkahelyet találni, összejönni életem szerelmével, az Igazival, majd két gyereket szülni és mindent megadni nekik... Hogy semmiben ne szenvedjenek hiányt...

De ez úgy sem így lesz. Annyira utálom magam... Minden külső és belső tulajdonságom.

Senkinek nem beszéltem erről. Bár a sebeket már hárman is észrevették.

Nem akarom, hogy bárki megsajnáljon. Nem akarom, hogy szánalomból beszélgessenek velem. Nem akarok nyálas, lelkizős beszélgetéseket. SENKINEK sem kell ezekről tudni. Csendben szenvedő típus vagyok. Nem akarom, hogy bárki segíteni próbáljon. Jól vagyok én így is.

Sokat olvasgattam a depresszióról, de biztos, hogy nem vagyok beteg.

Oké, sokszor eszembe jutott az öngyilkosság, sokszor elképzeltem, hol, mikor, hogyan tenném, de úgy érzem képtelen lennék rá.

Sokan mondják ilyen esetekre, hogy ,,előtted még az egész élet", igen, ez így is van. Viszont nem akarok így élni. Félek a változástól... Jövőre új iskola, új osztálytársak... És az sem éppen pozitívum, hogy a fiú, aki annyira érdekel már 2014 októbere óta, tökre máshová akar menni továbbtanulni. Lehet, hogy már nem szeretem, de annyira megszoktam a reménykedést, meg hogy ott van a közelemben, hogy ha arra gondolok, hogy a nyári szünet ennek a végét jelenti majd... Borzalmas...

Emellett nem igazán érdekel semmi, nem nagyon tudok figyelni sem.

VISZONT: A suliban jó kedvem szokott lenni, mindig hülyéskedek a barátaimmal. Ezért gondolom, hogy semmi bajom... Hogy ez csak egy ilyen időszak. És őszintén szólva néha kifejezetten élvezem. Főleg azt, hogy fájdalmat okozok magamnak, mert tudom, hogy megérdemlem.

A korom miatt senki ne akadjon fennt! Köszönöm!

14/L



2016. márc. 5. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Nekem is volt h korzovel rajzoltam a csuklomra, egy szivet.

Sokszor sirtam, rossz kedv ramtort sokszor.


De szerintem ez a kamaszkor jele, semmi tobb.


Felre ne ertsen senki: NEM JO ha korzovel v massal kart okozol magadnak, felejtsd el!!!! De attol, h egyszer elofordult, meg nem biztos hogy baj van.


Ha nem tudod megallni, akkor viszont komoly a dolog.


A sirasok , a kilatastalan jovokep sztem normalis


Legalabbis nekem is voltak ilyen napjaim ennyi idosen


Probalj sokat a baratokkal lenni es egyedul kevesebbet :) csaladoddal is tolts idot


ES SEMMIKEPP ne bants magad se fizikailag se lelkileg


Kezdj naploirasba vagy vegyel egy szinezot es szinezz :)


Hidd el, minden menni fog a maga utjan, a tavoli jovodre EGYALTALAN ne gondolj :)

1-2 evre tekints elore maximum


Es eld meg a jelent :)


U.i: nemregen visszaolvastam a naplomat, 6-7-8-9.ben irtam

Es amiket irtal, tok hasonlokat irtam le akkor!! Oszinten!!!


Es most, 8 evvel kesobb, szuper minden, boldog vagyok, mosolygok a dacos kamaszkoromon :)


Ezert gondolom, hogy nem feltetlen van komoly gond, DE csak akkor, ha ezt a felgyulemlett dolgot valahogy le tudod vezetni, azon kivul, h arts magadnak!!!


Kivanom, hogy talald meg a lelki bekedet :)


Udv,

Dori 22

2016. márc. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)))
2016. márc. 6. 01:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ez a karcolgatás nem egyszer fordult elő.:D Hanem mikor elkeztem, utána 1-2 hétig minden nap. Most nem csinálom, de látszanak ám rendesen... c: Az egyik kicsit vérzett is, úgy belenyomtam a körzőt...
2016. márc. 6. 01:36
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Ez egyáltalán nem betegség,sok kamasznál van ilyen ilyenkor :-)!

Volt nekem is egy ilyen barátnőm,aki ezt az "öncsonkítást" is csinálta (diáknyelven vagdosást).

Viszont addig nyúztam amíg le nem szokott róla :-D.

Az öngyilkosságot felejtsd el,tényleg ott van előtted még az élet :).

Ez a korszak is elmúlik majd,nem kell aggódnod.

A kiszemeltedet szerezd meg még ebben az évben,ha nagyon úgy gondolod,hogy szeretnél vele kapcsolatot :*.

Sok sikert!

2016. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. márc. 6. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!