Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez? Skizofrénia? Személyisé...

Mi ez? Skizofrénia? Személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Van, hogy valami furcsa érzés átfut bennem, és egy időre megváltozik a gondolkodásom, viselkedésem. Ez általában pár perc, de volt, hogy egy egész napig tartott. Ilyenkor olyanokat csinálok, amiket normális esetben nem szoktam. Pl. minden tárgya rácsodálkozok, megérintem, kézbe veszem őket és hülyeségeket mondok. Amikor egész nap tartott még ennél is durvább volt. Kiakartam menni az ablakon (földszinten lakom) és az ajtón, de minden ok nélkül, csak mert az jó móka. De mielőtt megtettem volna meg tudtam akadályozni, de nem teljesen tudtam kontrollálni magam, viszont mikor így megváltozok, legbelül tudom, hogy ez nem normális, csak hát nem tudom teljesen megfékezni magam.

Ilyenkor olyan érzésem van, mintha egy tudatos álomban lennék, és azt csinálhatok, amit akarok.



2016. márc. 12. 16:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és nem vagyok depressziós és nem fogyasztok alkoholt, és semmi ilyesmit
2016. márc. 12. 16:17
 2/8 A kérdező kommentje:
éés ilyenkor általában jó kedvem lesz, nevetek, de sosem vagyok szomorú közben.
2016. márc. 12. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj orvoshoz, nehogy valami bajt csinálj ilyen állapotban!
2016. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az kéne, mert most még tudom kontrollálni, de ez súlyosbodhat! De félek, hogy elkönyvelnek elmebetegnek meg gyógyszereket se akarok szedni. De muszáj lesz ezek szerint...
2016. márc. 12. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Skizofréniánál van ilyen tünet! Menj orvoshoz, nem bizti hogy az, de gyanús
2016. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát gondoltam:S


ráadásul már kétszer hallucináltam is:s

(egyszer, hogy anya nevet, másszor meg, hogy szólt, hogy feküdjek, de nem teljesen az ő hangja volt, olyan idegen volt)

meg gyerek koromban is volt egy hallucinációm, de az nem biztos, hogy az volt, mert ilyen különös, fura hangokat hallottam, kissé zenések voltak, vagy hogy mondjam.

2016. márc. 12. 18:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz minél előbb, nehogy komolyabb baj legyen.
2016. márc. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy jó pszichoterápia megtanít,hogy kontroll alatt tudd tartani az életedet,egy félrecsúszott állapotodban is.

Ismerek olyan hölgyet,aki a skizofrén látomásait a kimerültségében éli meg,majd az azok miatt tapasztaltak felkavarják,és ettől nem piheni ki magát.Ördögi kör.

2016. márc. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!