Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy philofóbiás vagyok?...

Lehet hogy philofóbiás vagyok? Lehet hogy tényleg ez a bajom? Több lent.

Figyelt kérdés

A philofóbia az a pánik betegség amikor tulajdonképpen attól való félelem hogy meg szeretünk valaki vagy hogy valaki megszeret minket. Lehet hogy tényleg ez a bajom?

Nem tudok párkapcsolatban lenni senkivel, mert amint úgy érzem hogy valakinek tetszem, vagy egy fiú közli velem hogy többet szeretne mint barátság kényelmetlenül érzem magam, de volt már rá példa hogy szó szerint pánikrohamom volt. Volt hogy amikor egyedül voltam otthon és rám irt a srác akinek nagyon tetszettem. Ő is azért elég jól nézett ki és nagyon kedves és aranyos volt, mégis csak a kifogásokat kerestem hogy miert nem akarok vele összejönni. Eközben viszont ugyan úgy efogott a pánik és a falat kapartam idegességemben. Ez most csak egy példa a sok közül. Ez valóban a philofóbia jele lehet? 17/L



2016. márc. 15. 12:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam hozzá, hogy tulajdonképpen én is nagyon szeretnék szerelmes lenni. Szeretnék boldog lenni valakivel. De sajnos nem megy, mert amint ott van a lehetőség a lábam elott és rögtön meghátrálok.. Nagyon irigylem azokat az embereket akik boldogan, kézen fogva mászkálnak az utcán. Szeretnék én is ilyen lenni de a folyamatos félelemtől és pánikrohamoktól nem tudok. Ha segíteni nem is lehet rajtam akkor legalább tudjam hogy mi az oka vagy neve annak ami megkeseríti az életemet
2016. márc. 15. 12:55
 2/3 anonim ***** válasza:
18%
Drámázó tini vagy, mint az összes többi.
2016. márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolkozz el rajta, hogy konkrétan mi az a dolog, amitől félsz? Maga az az érzés, hogy valaki szerelmes beléd, vagy tetszel neki, esetleg egy jövőbeli kapcsolattól, vagy annak valamilyen elemétől félsz?

Sokkal egyszerűbb, ha felfedezel valami konkrét érzést, vagy eseményt, mert lehet, hogy nem philofóbiád van, hanem valami teljesen más.

Lehet van valamilyen rossz élményed a párkapcsolatokról, akár a család, vagy a barátok tapasztalatai által?


Gondolom többről van szó, mint hogy szimplán "félénk" vagy, de talán megpróbálhatnál egy kicsit nyitni az emberek felé, szép lassan. Barátok tudnak esetleg ebben segíteni.


Meg fontos, hogy tudd, hogy a párkapcsolat nem egy elvárás az ember felé. Érdemes kevésbé úgy tekinteni rá, mint valamiféle kényszerre, hidd el, sokkal jobb, ha hagyod, hogy akkor történjen, amikor készen állsz rá.

Bármikor mondhatsz nemet, ha egy fiú esetleg közeledik feléd, nem elvárás és nem is muszáj az első két találkozó valamelyikén már összejönni.

Gondolj arra, hogy a te kezedben van a döntés, anélkül, hogy te nem bólintanál rá, senki sem kényszeríthet kapcsolatba téged. Addig pedig fogd úgy fel az ismerkedést, mint egyfajta barátkozást, aminek úgymond "semmi tétje" nincs. :)


Most csak mondtam pár dolgot, de természetesen neked kell tisztában lenned a saját érzéseiddel. Mire irányul a félelmed, mitől félsz pontosan...

Ha jó kapcsolatod van a szüleiddel, barátaiddal, akkor biztos ők is tudnak segíteni valahogyan.

Ha viszont úgy érzed, hogy képtelen vagy egyedül gondolkodásmódot váltani, és kezelni a pánikrohamokat, akkor érdemes pszichológust felkeresni.


Remélem tudtam segíteni valamit. :)

2016. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!