Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszaeshetek? Lent.

Visszaeshetek? Lent.

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogyha tavaly volt egy 3 hónapig tartó pszichotikus időszakom de abból kigyógyultam, akkor visszatérhet még?

Azért kérdezem mert pár napja megint rossz gondolatok gyötörnek, azt érzem hogy valaki más életét élem és hogy az önsértés( falcolás) segítene kiszabadulnom magamból.



#pszichózis #pszichotikus #anripszichotikum
2016. márc. 15. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, akár évekkel később is.

21 évesen volt egy nagyon mély depressziós időszakom, pánikbetegséggel. Gyógyszerrel és rövidterápiával kezeltek, de csak átmenetileg segített, pár év múlva az egész, felépített életem összeomlott.

Ma már csak a hosszúterápia hatásában hiszek.

2016. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Soha nem gyógyultál ki, és soha nem is fogsz. A pszichés betegségek sajnos nem gyógyíthatok. Nagyon jól tudom, hogy miről beszélsz. Én is hasonló tünetekkel mentem pszichiáterhez 18 éves koromban, ahol BPD-t igazoltak és azt mondta az orvos, hogy majd kinövöm. Sajnos azóta eltelt 4 év és az orvosnak nem lett igaza, mert rosszabodott a helyzet. Ha egy dolgot megtanulsz akkor nagyobb eséllyel indulsz a gyógyulás határa felé:


Mindent te irányítasz. Ha úgy érzed, hogy más van a testedben, álomszerűnek látod a külvilágot, ne pánikolj be. Ismerd fel, hogy tényleg ez van most, de ez csak egy átmeneti állapot, és nyugtasd meg magad, hogy nem érsz el semmit an önbántalmazással ( főleg ha nem vagy elég kreatív és a hegekre nem tudsz kitalálni egy egész alkaros tattoot xd) Ha ez sikerül, akkor már előrébb vagy. Próbálj meg kutatni a neten pszichés betegségek után, vagy keress fel egy szakembert aki segíthet neked benne. Ha több tüneted is van küzdj azok ellen is. Fogad el, hogy neked ezt adta a sors és ez elől nem tudsz menekülni, mert csak rosszabb lesz vele együtt élni. Ez egy nagyon nehéz folyamat, ami próbára teszi az ember tűrőképességét, de hidd el, hogy képes vagy rá. És ha nagyon erősen akarod, le tudod annyira küzdeni, hogy csak egy kis bogár lesz ami ott motoszkál, de nem okoz nagyobb kárt egy szúnyogcsípésnél.

Ha meg nem találsz semmiben boldogságot, olvass, rajzolj, tanulj zenét, fuss, táncolj, fess építs szobrot bármit ami számodra egy picit is boldogságot ad, és ne engedj az önmarcangoló késztetésnek.

Én szurkolok neked :))

2016. ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönm!

Borderline-t diagnosztizáltak nálam ia, 2 éve..

2016. máj. 10. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!