Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gépjárművezetéstől való...

Gépjárművezetéstől való félelem leküzdése?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!


6 éve volt egy _majdnem_ halálos balesetem, konkrétan 10 centin múlott az életem. 5 éve nem is vezettem, kocsit is eladtam. Igen ám, de elvesztettem a munkám, és most amit találtam, ott a céges kocsival menni kell nem keveset. Első napomon megjártam a Szeged-Budapest távot úgy, hogy előtte 5 évig nem ültem auótban. Folyamatos volt a halálfélelmem, persze ezt a főnök irányában elfedtem.


tudnátok valami segítséget adni? Pszichológusra nincs pénzem.


24/F



2016. márc. 16. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Kutyaharapást szőrével...egyszerűen hozzá kell szoktatnod magad, az volt a legnagyobb hiba, hogy teljesen felhagytál a vezetéssel
2016. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a baleset miatt úgy érzed, hogy gépjárművezetés közben nem a te kezedben van az irányítás. Ez pedig azt az érzetet kelti benned, hogy másokra vagy utalva az utakon. Ez valóban nem egészséges.

Azt javasolnám olvass utána a defenzív vezetésnek:

[link]

[link]


Ami érdekes, hogy ebből még tanfolyamot is tartanak:

[link]


Illetve, amit javasolnék, hogy kezdj el újra vezetni, de kisebb forgalmú utakon. Ha nincs saját kocsi, akkor közeli ismerőssel próbáld megbeszélni, hogy a sajátját odaadja. Az is jó, ha beül melléd egy tapasztalt sofőr, vagy ha te ülsz be valaki mögé, és nézed, hogy mit csinál. A lényeg, hogy kezdd el újra csinálni.

2016. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezen csak az idő segít. Esetleg pszichológushoz is elmehetsz, nincs benne semmi megalázó. Viszont én is azt tartom, hogy hülyeség volt eladni az autót, amit lehetett vezetned kellett volna egyből.


Engem is betett haverom az árokba, megúsztuk kb. semmi nélkül, másnap már vezettem, így nem is maradt semmi félelem bennem.

2016. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!